[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

فعالیت‌های گردشگری در فارس ممنوع شد ، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس تأکید کرد که انجام هرگونه فعالیت گردشگری تا زمان رفع مخاطرات مربوط به شیوع کروناویروس، در این استان ممنوع است.
عبدالرضا قاسمپور در جلسه ستاد پیشگیری از شیوع کرونا ویروس در استان فارس، تصریح کرد که فارس برای نوروز سال 99 امکان پذیرایی از مسافران را نخواهد داشت لذا هم‌وطنان به این استان سفر نکنند.
به گزارش روابط عمومی استانداری فارس، معاون استاندار فارس گفت: هرگونه فعالیت گردشگری در استان فارس ممنوع است و هیچ کدام از شهروندان حق ندارند منازل، باغ ها، ویلاها یا هر مکان دیگر را به مسافران و گردشگران اجاره دهند.
قاسم‌پور افزود:  هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، مدارس و مسافرخانه‌ها‌ و سایر اماکن نیز تعطیل است، همچنین تمامی فعالیت‌ها‌ و برنامه‌ریزی‌های آژانس‌های مسافرتی، دفاتر گردشگری و خدمات توریستی تعطیل خواهد بود و در صورت مشاهده هرگونه فعالیت، برخورد قانونی انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: بخشداری ها، شهرداری‌ها‌ و دهیاری‌ها‌ باید از دایر شدن کمپ و چادر جلوگیری کنند و در این زمینه مراقبت لازم انجام شود.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا با بیان اینکه مجموعه‌های میراث تاریخی و گردشگری در جهت پیشگیری از ویروس کرونا تعطیل است، به هم‌وطنان توصیه کرد سفر به استان فارس را تا اطلاع ثانوی به خاطر سلامتی خود و سایر هم‌وطنان به تأخیر بیندازند.
قاسم‌پور افزود: محدودیت ورود مسافران نوروزی به استان فارس را داریم و کنترل‌های لازم در ورودی استان و شهر شیراز انجام خواهد شد و بازرسان و ناظران دانشگاه علوم پزشکی استان در تمام ورودی‌های استان مستقر هستند و با همکاری نیروی انتظامی و پلیس راهور و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای‌، کنترل‌های لازم را انجام‌ می‌دهند و افراد مشکوک قرنطینه خواهند شد.
وی در خصوص فعالیت بازارها در سطح استان نیز گفت: توصیه ما این است که اتحادیه‌های صنفی و هیئت مدیره‌های بازار کنترل و مدیریت لازم را در این زمینه داشته‌باشند تا با مشکلی در زمینه شیوع بیماری کرونا روبرو نباشیم.
قاسم‌پور در ادامه با اشاره به تصمیمات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در بحث فعالیت دستگاه‌های اجرایی افزود: همانطور که پیش از این نیز تأکید شده است دستورالعمل‌های بهداشتی باید از سوی دستگاه‌های اجرایی برای سلامت کارکنان و ارباب رجوع رعایت و اجرایی شود.
وی ادامه داد: همچنین باید به گونه‌ای‌ برنامه‌ریزی شود که کارکنان دارای بیماری از جمله کارکنان دارای بیماری زمینه‌ای‌ مثل بیماری قلبی و عروقی و فشار خون و دیابت کنترل نشده و بیماران تنفسی زمینه در محل اداره حضور نداشته‌باشند.
معاون استاندار فارس گفت: همچنین مدیران برای زنان باردار و شیرده، افراد بالای ۵۰ سال، زنان دارای فرزند زیر ۶ سال و مابقی کارکنان به گونه‌ای‌ برنامه‌ریزی کنند تا هم کارمندان و هم مردم دچار مشکل نشوند و هم خللی در خدمت‌رسانی به مردم پیش نیاید.
قاسم‌پور افزود: دستگاه‌های اجرایی تدبیری داشته‌باشند تا حدالامکان خدمات آنان به صورت الکترونیکی ارایه شود.
به گزارش ایسنا، پیش از این مدیرکل میراث فرهنگی و معاون گردشگری این اداره کل از باز بودن اماکن گردشگری و آمادگی این استان برای پذیرایی از میهمانان نوروزی خبر داده بودند که با واکنش‌ها و مخالفت‌هایی از سوی گروه‌های مختلف حتی فعالان حوزه گردشگری مواجه شده بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی