[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

حیدرعلی کامیاب: حذف سفرهای نوروزی به نهضت شکست کرونا کمک می‌کند، روزنامه شیراز نوین

 مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: این اداره در مواجهه با ویروس کرونا تابع تصمیمات ستاد مقابله با کرونا و وزارت ورزش و جوانان است.
حیدرعلی کامیاب با بیان اینکه سلامت ورزشکاران خانواده‌های آنها و دیگر شهروندان از اهمیت بسیار برای اداره کل ورزش و جوانان فارس برخوردار است، افزود: شاید نتوانیم در تعطیلات نوروز اماکن خود را در اختیار میهمانان نوروزی قرار دهیم.
وی خواستار توجه بیش از پیش شهروندان به پیام‌های به‌روز  ستاد مقابله با کرونا و وزارت بهداشت  شد و گفت: توصیه ما به مردم این است که در نوروز امسال حتی المقدور قید سفرهای نوروزی را بزنند. مدیرکل ورزش و جوانان فارس با بیان اینکه ستاد مقابله با کرونا با محوریت هیئت پزشکی ورزشی استان از زمان تشکیل ستاد فرادستی در کشور در فارس نیز راه‌اندازی شده است، گفت: تصمیمات این ستاد با اولویت اتخاذ تمهیدات لازم برای حفظ سلامت ورزشکاران و داوران و پیشکسوتان و خانواده‌های آنها منجر به کنترل این ویروس در جامعه ورزش استان شده است.
کامیاب افزود: خوشبختانه تاکنون هیچ کدام از ورزشکاران استان به این ویروس مبتلا نشده اند.
وی رعایت موازین بهداشتی توسط مردم را یکی از مهم‌ترین شیوه‌های مقابله با این ویروس و کنترل آن دانست و با تقدیر از زحمات و تلاش کادر دانشگاه علوم پزشکی جامعه پزشکی و پرستاری استان در مواجهه با این ویروس، اقدامات این روزهای این جامعه را هم‌تراز با ایثار رزمندگان در دوران جنگ دانست و افزود: در این شرایط امن‌ترین مکان برای خانواده‌‌ها منازل خود شهروندان است.
 از این رو همه ما باید با توسعه و تبلیغ  فرهنگ حذف سفرهای غیرضروری ویروس کرونا را شکست دهیم.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به خصلت مهمان‌نوازی مردم فارس و شیراز که شهره جهانی است، افزود: برای یک شهروند شیرازی و یک مدیر استان فارس بسیار سخت است که به هم‌وطنان خود بگوید به این استان سفر نکنید، اما شرایط به گونه‌ای است که به نظر می‌رسد حذف سفرهای نوروزی ضمن کمک به نهضت شکست ویروس کرونا زمینه ایجاد خطر ابتلای شهروندان به این ویروس را نیز از بین خواهد برد.
کامیاب تعطیلی اماکن و رویدادهای ورزشی در استان فارس را دستورالعمل ستاد مقابله با ویروس کرونا در استان دانست و گفت: گرچه این تصمیم در راستای حفظ سلامت شهروندان و وزشکاران اتخاذ شده؛ اما درک شرایط باشگاه داران و مستأجر آن ماده ۸۸ وزارت ورزش نیز موضوع مهمی ‌است که به یک دغدغه برای مدیران کل ورزش و جوانان سراسر کشور تبدیل شده است. وی با بیان اینکه تلاش برای به حداقل رساندن دغدغه صاحبان باشگاه‌ها و مستأجران و سرمایه‌گذاران ماده ۸۸ در دستور کار وزارت ورزش و جوانان قرار گرفته است، گفت: امیدواریم با تدابیر وزارت ورزش و جوانان این موضوع نیز حل شود.
گفتنی است ستاد مقابله با ویروس کرونا در فاز متشکل از مدیرکل ورزش و جوانان، معاونان وی، رئیس حراست، مدیر بازرسی، مدیر روابط عمومی ‌و هیئت پزشکی ورزشی استان است که وظایف آن با محوریت هیئت پزشکی ورزشی استان انجام می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی