[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای تأمین ملزومات پزشکی، روزنامه شیراز نوین

نشست وب کنفرانس مشاور وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو با رؤسا و معاونان غذا و داروی دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با هدف بررسی اقدامات در برابر پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مشاور وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: مدتی است که ویروس کرونا جدید گریبانگیر مردم ایران و مردم بیش از یکصد کشور دنیا شده و رفاه، آسایش و اقتصاد را درگیر کرده است. امیدواریم با همت تلاش مسئولان و مشارکت مردم این معظل بزرگ را با کمترین خسارت پشت سر بگذاریم. 
دکتر محمدرضا شانه ساز در این نشست با توجه به چالش‌های موجود در کشور، از معاونان غذا و دارو و مدیران دانشگاه در پیگیری و تأمین ملزومات پزشکی در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تقدیر کرد.
او با تأکید بر تلاش مضاعف برای تأمین ملزومات در خصوص مقابله با شیوع ویروس کرونا گفت: تمام ظرفیت‌های موجود در کشور برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا پای کار هستند و یک حرکت جهادی صورت گرفته است. رئیس سازمان غذا و دارو بیان کرد: برخی از کارخانه‌ها و اصناف با هماهنگی وزارت بهداشت و سازمان‌های مرتبط برای پیشگیری از این ویروس جدید، محصولات تولیدی خود را به تولید ماسک، مواد ضد عفونی، دستکش و لباس‌های مخصوص تغییر داده‌اند.
دکتر شانه‌ساز گفت: در مجموعه وزارت بهداشت و به تبع آن دانشگاه‌های علوم پزشکی یک حرکت جهادگونه صورت گرفت است که جای تقدیر دارد. همچنین از پیشنهادهای سازنده علمی ‌نیز در راستای مقابله با ویروس کرونا استقبال می‌شود.
او اظهار کرد: در سال ۹۷ مصرف مواد ضدعفونی کننده و ژل شست و شوی دست، ۳۵۰۰ تن بوده است، این در حالی است که در ۱۰ روز نخست اسفند امسال، ۹۰۰ تن مواد ضدعفونی کننده مصرف شده است.
دکتر شانه ساز با بیان اینکه تولیدات مواد ضدعفونی کننده و دیگر ملزومات افزایش پیدا کرده است، افزود: اولویت توزیع ملزومات برای پیشگیری شیوع ویروس کرونا با مراکز درمانی است و به اندازه کافی در اختیار داروخانه‌های منتخب برای مصرف مردم قرار می‌گیرد.
رئیس سازمان غذا و دارو همچنین تأکید کرد: برای جبران کمبود ماسک در داروخانه‌ها، یک مدل ماسک پارچه ای با فیلتر قابل تعویض طراحی و تا اواخر هفته در سطح داروخانه‌ها توزیع می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی