[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۲
  • دوره جدید

شورای تأمین به موضوع سفر ورود کند، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی ‌شهر شیراز گفت: از شورای تأمین شهرستان و دستگاه‌های ذی‌ربط درخواست کرده‌ایم که ضمن ممنوعیت حضور مسافران در شهر شیراز، تمامی ‌مبادی ورودی و خروجی هوایی، ریلی و زمینی شهر را با دقت و جدیت کنترل کنند.
به گزارش روابط عمومی ‌و امور‌ بین‌الملل شورای اسلامی‌ شهر شیراز، دکتر علی ناصری در حاشیه یکصد و بیست و ششمین جلسه علنی شورا با اشاره به مصوبه این شورا در الزام شهرداری و دستگاه‌های متولی حوزه بهداشت به انجام اقدامات پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا، گفت: به موجب این مصوبه دستگاه‌های متولی در حوزه بهداشت عمومی‌ و شهرداری مکلف به اجرای بندهای ۱۷ و ۳۴ ماده ۸۰ اصلاحی قانون شوراها و بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها هستند.
وی ادامه داد: به موجب این مصوبه شهرداری شیراز ملزم است تمامی ‌مراکز، معابر، محل‌های تجمع، سرویس‌های بهداشت عمومی‌ و پایانه‌ها را تا پایان رفع بیماری فوق در شهر ضدعفونی کند.
ناصری تصریح کرد: شهرداری وظیفه دارد حتی‌المقدور تمامی ‌نشست‌ها و جلسات عمومی‌ را تا برطرف شدن مشکل مذکور لغو کرده و کلیه مکاتبات فیزیکی را حذف و از طریق اتوماسیون اداری انجام دهد.
وی شهرداری را نسبت به اطلاع‌رسانی و آموزش عمومی ‌از طریق تابلوهای تبلیغاتی نیز موظف دانست و گفت: کلیه کلاس‌های آموزشی، ورزشی و فرهنگی این مجموعه باید لغو شود.
پایش اجرای دستورالعمل‌های صادره از دانشگاه علوم پزشکی در مورد کارکنان شهرداری دیگر بند این مصوبه بود که رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی ‌شهر شیراز به آن اشاره و بر ضرورت اجرای آن تأکید کرد.
ناصری ممنوعیت طبخ، توزیع و استفاده از غذای بیرون‌برها و رستوران‌ها را در دیگر بندهای این مصوبه اعلام و گفت مقرر شده است اقدامات فوری با همکاری نیروی انتظامی ‌برای جلوگیری از جمع‌آوری زباله توسط کودکان به عمل آید.
وی شهرداری شیراز را موظف دانست حتی‌الامکان با استفاده از اتوماسیون اداری زمینه کاهش حضور کارکنان و مراجعه شهروندان به شهرداری را فراهم کرده، نسبت به آموزش بهداشت فردی کودکان کار با همکاری دستگاه‌های مسئول اقدام کند.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی ‌شهر شیراز تأکید کرد: در جلسه فوق‌العاده این شورا دستگاه‌های مسئول در حوزه بهداشت عمومی‌ موظف شدند گزارش اقدامات خود را در موضوع بهداشت عمومی‌ در سال ۱۳۹۸ و همچنین به صورت ویژه در ارتباط با بیماری کرونا ویروس به صورت منظم تا مهار کامل این ویروس به شورای اسلامی ‌شهر شیراز ارائه کنند.
به گفته ناصری، از شورای تأمین شهرستان و دستگاه‌های ذی‌ربط درخواست شده که ضمن ممنوعیت حضور مسافران در شهر شیراز، نسبت به کنترل دقیق و کامل مبادی ورودی و خروجی زمینی، ریلی و هوایی شهر اقدامات لازم را اعمال کنند.
گفتنی است در جلسه شورای اسلامی‌ شهر شیراز، کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری این شورا نیز موظف شد ظرف مدت یک ماه دستورالعمل نحوه نظارت بر بهداشت عمومی‌ حوزه شهر را با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط تهیه و جهت تصویب به شورا ارائه کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی