[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

احداث بیمارستان سیار نیروی دریایی سپاه در رشت، روزنامه شیراز نوین

با دستور فرمانده کل سپاه پاسداران و پیگیری‌های فرمانده سپاه قدس استان گیلان بیمارستان سیار نیروی دریایی سپاه پاسداران در محوطه بیمارستان رازی احداث شد. به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز، پس از گسترش ویروس کرونا در استان گیلان و افزایش تعداد افراد مبتلا به این ویروس در استان ظرفیت تخت‌های بیمارستان شهرستان رشت تکمیل‌ شده و با پیگیری‌های صورت گرفته، تعدادی تخت به این بیمارستان اضافه شد. یکی از مصوبه‌های ستاد مبارزه با کرونا استان گیلان انجام شد و با دستور فرمانده کل سپاه پاسداران و با پیگیری‌های فرمانده سپاه قدس گیلان بیمارستان سیار سپاه قدس گیلان با ظرفیت ۸۰ تخت احداث شد و به گفته مسئولان سپاه قدس و دانشگاه علوم پزشکی گیلان قابلیت افزایش تا ۱۲۰ تخت هم دارد. سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد عبدالله‌پور، فرمانده سپاه قدس استان گیلان در حاشیه احداث بیمارستان سیار سپاه قدس گیلان و با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا در استان گیلان برای مردم پیغامی بسیار مهم داشت، اظهار کرد: مهم‌ترین پیغام ویروس کرونا برای مردم گیلان و کشور همدلی وحدت و اتحاد برای حل مشکلات است؛ زیرا اگر مردم و مسئولان باهم اتحاد داشته باشند می‌توانند بر هر مشکلی فائق شوند. سردار عبدالله‌پور با اشاره به احداث بیمارستان سیار در گیلان گفت: نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ‌یک بیمارستان آماده با ۸۰ تخت را با همکاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان در محوطه بیمارستان رازی احداث کرد.
وی با اذعان به اینکه کادر درمانی بیمارستان سیار سپاه قدس گیلان تأمین‌ شده است، تصریح کرد: بیمارستان با دستور فرمانده کل سپاه پاسداران احداث و دارای ۸۰ تخت با قابلیت افزایش تا ۱۲۷ تخت است و از امروز یا فردا کار پذیرش بیمار به بیمارستان توسط مدیریت بیمارستان رازی انجام می‌شود.
فرمانده سپاه قدس استان گیلان با اشاره به اقدامات این مجموعه در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا افزود: توزیع محصولات بهداشتی و ضدعفونی، توزیع ماسک و دستکش، ضدعفونی و گندزدایی معابر و توزیع اقلام کمک معیشتی ازجمله اقدامات سپاه قدس استان گیلان است.
سردار عبدالله‌پور با بیان اینکه سپاه تا ریشه‌کن شدن کامل ویروس کرونا در کنار مردم خواهد بود، خاطرنشان کرد: امروز دشمن با اقدامات خود امنیت روانی جامعه را هدف قرار داده؛ اما از عموم مردم می‌خواهیم با حفظ آرامش و جدیت به توصیه‌های مسئولان بهداشت و درمان عمل کنند. براساس این گزارش، با دستور سرلشکر سلامی، با تلاش سپاه قدس استان گیلان و دانشگاه علوم پزشکی گیلان، بیمارستان سیار در استان گیلان احداث شد تا امیدواری مردم برای ریشه‌کن شدن ویروس کرونا در استان و درمان بیماران کرونایی بیشتر شود. همچنین با توجه به شرایط موجود و احتمال افزایش تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا با اقدامات و پیگیری‌های انجام‌شده زیرساخت‌های احداث بیمارستان صحرایی در بخش لاکان آماده و در صورت احساس نیاز استان در مدت‌زمان ۴۸ ساعت راه‌اندازی می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی