[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

انتشار اطلاعات ایجاد هراس نکند، روزنامه شیراز نوین

 رئیس کل دادگستری استان فارس در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان فارس که با محوریت موضوع شیوع بیماری کرونا در استان برگزار شد، بر هوشیاری مردم در برابر تضعیف معنوی جامعه تأکید کرد.
 حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی با اشاره به اینکه هم‌طراز با تأمین سلامت جسمی ‌مردم، سلامت معنوی مرم نیز از اهمیت خاصی برخوردار است، اظهار امیدواری کرد: با توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار علیهم السلام و همچنین همت و تلاش مسئولین و مشارکت مردم می‌توانیم بر موضوع فائق بیایم.
رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس در ادامه در جمع مسئولان استان با اشاره به تهدیدات ویروس کرونا برای استان گفت: پرهیز از پراکندگی در تصمیمات و همچنین وجود مدیریت واحد در این حوزه می‌تواند انسجام در مقابله با خطرات و آسیب‌ها را به حداقل برساند.
 رئیس کل دادگستری استان فارس در ادامه با اشاره به نقش آموزش و اطلاع‌رسانی، آگاهی بخشی رسانه‌ها نسبت به این بیماری را بسیار مهم خواند و ضمن تقدیر از حوزه‌های مختلف خبری و رسانه‌ای و همچنین رسانه ملی و فعالان فضای مجازی گفت: اطلاع‌رسانی‌ها در این حوزه باید با ظرافت و بسیار تخصصی انجام شود؛ چرا که ضمن آگاهی‌بخشی و بیان واقعیات نباید فضای یأس و ناامیدی حاکم شود.
وی متذکر شد: کلیه فایل‌ها و اطلاعاتی که در این خصوص در فضای مجازی رد و بدل می‌شود، باید مورد تأیید دانشگاه علوم پزشکی و مراجع صاحب نظر در این حوزه باشد؛ والا باعث ایجاد انحراف ذهنی و ایجاد ترس در مردم می‌شود.
 حجت الاسلام و المسلمین موسوی بر برخورد قاطع دادستان عمومی‌ و انقلاب مرکز استان و دادستان‌های حوزه‌های قضایی سراسر استان با منتشر کنندگان اخبار و اطلاعات نا صحیح در فضای مجازی تأکید کرد.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس همچنین در خصوص جلوگیری از تردد‌ها بیان داشت: در این خصوص مراجع قانونی باید تصمیم‌گیری نمایند و اظهار نظرات غیرکارشناسی تنها به امنیت روانی جامعه لطمه وارد می‌کند.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه همواره از ابتدای پذیرش مسئولیت به خدمت‌رسانی قضات و کارکنان در مجموعه قضایی استان به صورت جهادی و به سبک و روش دهه اول انقلاب تأکید دارد، گفت: همان‌گونه که کادر درمان و پزشکی در خط مقدم خدمت به جامعه با تمام توان حضور دارند، باید ما نیز به عنوان پشتیبان آنان با عزم و اراده به خدمت‌رسانی خود ادامه دهیم؛ اما این امر باید با رعایت کامل دستورات پزشکی و اصول بهداشتی انجام پذیرد.
وی در ادامه از مراجعان به دستگاه قضایی خواست با توجه به اینکه مجموعه قضایی از جمله مراکز و سازمان‌های پرتردد در استان است، مردم از مراجعات غیرضروری پرهیز نمایند و اموری از جمله مطالبات، پرونده‌های خانواده و سایر امور مشابه و غیرضروری را به زمان دیگر و پس از فروکش کردن خطرات ناشی از اپیدمی ‌ویروس کرونا موکول نمایند.
گقتنی است در این نشست همچنین موضوعات دیگری از جمله تمهیدات امنیتی مربوط به چهارشنبه پایان سال و همچنین جلوگیری از سوءاستفاده متصرفان اراضی در ایام نوروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی