[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

رفع محرومیت‌ها در اولویت باشد ، روزنامه شیراز نوین

خیرین شیرازی در بازدید از محور سنگ سیاه واقع در بافت تاریخی فرهنگی شیراز، بر محرومیت و کاستی‌های معیشتی این نقطه شهری تأکید کردند. 
به گزارش روابط عمومی ‌مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز، مدیران عامل مجمع خیرین تأمین سلامت استان فارس، مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز و شورای عالی خیریه فارس در بازدید خود از محور تاریخی فرهنگی سنگ سیاه بر محرومیت‌های موجود تأکید کردند و خواستار توجه هرچه بیشتر مدیران شهری به منظور ارتقای زیرساخت‌ها و نیز استقرار خدمات درمانی آموزشی و فرهنگی دراین منطقه شدند. در این بازدید که با همکاری مرکز نیکوکاری جهادگران حرم انجام شد، سیدعبدالرضا دستغیب مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز ضمن ابراز تأسف مبنی بر وجود محرومیت گسترده در این نقطه شهری که هویت تاریخی شیراز را به دنبال دارد، خاطرنشان کرد: برنامه‌های فرهنگی برای شناساندن محرومیت‌های این مناطق باید با قوت ادامه داشته باشد تا خیرین بیشتری به سوی مشکلات جاری معطوف شوند و آستین همت بالا بزنند.
وی از مدیرعامل مجمع خیرین تأمین سلامت و شورای عالی خیریه فارس که توانستند مشکلات دارویی و درمانی افراد نیازمند محله مذکور را برطرف کنند و تهیه اقلام مواد غذایی به ارزش پنج میلیون تومان برای یاری رساندن به نیازمندان بافت قدیم نقش مؤثری داشته باشند قدردانی کرد. در همین راستا عبدالرضا دستغیب گفت: با همت مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز 300 بطری محلول ضدعفونی کننده دست و 200 ماسک در بین مردم محروم این منطقه توزیع شد. 
وی در ادامه اظهار داشت: مسئله بهداشت و اقتصاد این منطقه را باید با جدیت دنبال کرد. عبدالرضا دستغیب با بیان اینکه در آستانه سال نو باید رفاه نسبی را شامل حال محرومان کنیم، به همت نیک‌اندیشان دیگر اقالم مواد غذایی از قبیل 200 کیلو برنج، 160 قوطی رب گوجه، 160 بسته ماکارونی، 160 بطری روغن، یک گونی سویا و 50 جعبه نان یوخه در قالب سبد حمایتی بین افراد نیازمند آن محله توزیع شد. همچنین سراهای فرهنگ مهربانی در تهیه اقلام ضروری مانند یخچال، تلویزیون، چرخ خیاطی و فرش که توسط مردم اهدا شده است به افراد بی‌بضاعت محور سنگ سیاه بافت تاریخی فرهنگی شیراز تلاش می‌کنند. وی با دعوت از خیرین و مردم به منظور همراهی در این حرکت معنوی، از آنان خواست با در نظر گرفتن حداقل‌ها می‌توانند در این حرکت گروهی مشارکت داشته باشند. به گفته وی، سراهای فرهنگ مهربانی در شیراز مرکز جذب اقلام حمایتی مردم است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی