[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۱
  • دوره جدید

توزیع ماسک مستندسازی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

در نشست بررسی آخرین اقدامات حوزه سلامت فارس برای مقابله با کروناویروس جدید، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از پایش، مراقبت و آموزش ۲۴ هزار نفر در دو روز گذشته از سوی پزشکان خانواده در فارس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس دانشگاه با بیان اینکه اطلاعات بیماران تأیید شده ابتلا به کروناویروس جدید نیز به صورت روزانه از سوی پزشکان خانواده فارس در سامانه الکترونیک سیب ثبت می شود، گفت: به همت پزشکان خانواده در فارس، رصد و پیگیری بیماریابی های مربوط به این بیماری به خوبی در فارس درحال انجام است. دکتر مهرزاد لطفی با خلاصه ای از موارد مطرح شده در نشست ویدئوکنفرانس رئیس سازمان غذا و دارو با رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، افزود: هر معاونت گزارشی از مواردی که نیازمند مطرح شدن در شورای تأمین سلامت فارس در استانداری است، به رییس دانشگاه ارائه کنند.
او با اشاره به اینکه توزیع ماسک برای سازمان نظام پزشکی نیز بر اساس پروتکل مصوب شده از سوی اعضای کارگروه در دستور کار قرار گرفته است، اضافه کرد: گزارشی تصویری از توزیع ماسک در داروخانه‌های منتخب تهیه و در فضای مجازی و رسانه ها اطلاع رسانی شود.
دکتر لطفی در راستای اقدامات بسیج ملی مبارزه با کرونا پیشنهاد داد در شورای تأمین سلامت فارس مطرح شود تا برپایی نقاهتگاهی برای اقدامات پیشگیرانه در نظر گرفته شده، در صورت نیاز در اختیار دانشگاه قرار گیرد. دکتر حمیرا وفایی، رئیس سازمان نظام پزشکی شیراز نیز در این نشست با تأکید بر توسعه اطلاع رسانی و مشارکت سازمان‌ها در پیشگیری از ترددها و رفت و آمدهای غیرضروری در سطح شهر، پیشنهاداتی درباره اقدامات پیشگیرانه ارائه داد.
دکتر علی اکبری، معاون درمان دانشگاه در این نشست، از نظارت‌ها و بازدیدهای انجام شده در معاونت درمان دانشگاه از مراکز درمانی برای بررسی میزان آمادگی این مراکز درمانی در زمان بحران خبر داد و مطالبی در زمینه برنامه ریزی ها و پیش بینی های انجام شده در این راستا ارائه کرد. دکتر محمدرضا ادراکی، رئیس دانشکده پزشکی نیز در این نشست گزارشی از روند توزیع ماسک در بخش های مختلف بیمارستان ها به حاضران ارائه داد.
دکتر علیرضا میراحمدی زاده، از اعضای کارگروه علمی مبارزه با کروناویروس در دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست، پیشنهاداتی در مورد اقدامات پیشگیرانه مورد نیاز برای مطرح کردن در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا در استانداری ارائه داد.
در این نشست تأکید شد که گزارشی از اقدامات انجام شده و مصوبه‌های استانی، روزانه به وزارت بهداشت ارسال شود.
این نشست صبح روز نوزدهم اسفند در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور معاونان، مدیران و مسئولان ارشد دانشگاه برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی