[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

تمام ‌دیدارهای انتخابی جام جهانی در آسیا به تعویق افتاد، روزنامه شیراز نوین

فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که تمام ‌مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در منطقه آسیا به تعویق افتاد.
در بیانیه فیفا آمده است: به دنبال مشورت با فدراسیون‌های عضو قاره آسیا، فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای‌اف‌سی) این توافق حاصل شد که دیدارهای پیش روی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ به تعویق بیافتد.
بر این اساس، دیدارهایی که طبق برنامه اولیه  قرار بود ۲۳ تا ۳۱ مارس و یکم تا نهم ژوئن ۲۰۲۰ برگزار شود، به زمانی دیگر موکول شد.
فیفا و ای‌اف‌سی علاوه بر این توافق کردند که رقابت‌های فوتسال قهرمانی ۲۰۲۰ آسیا در ترکمنستان که به نوعی انتخابی جام جهانی فوتسال ۲۰۲۰ لیتوانی محسوب می‌شود، به تعویق اقتاده و در فاصله پنجم تا شانزدهم آگوست برگزار شود.
دیدارهای انتخابی فوتبال المپیک نیز طبق برنامه انجام می‌شود، به غیر از دیدار تیم‌های فوتبال پلی آف زنان مابین کره جنوبی و چین که با توجه به شرایط کنونی در پنجره بین المللی رقابت‌های فوتبال مابین روزهای اول تا دهم ژوئن برگزار خواهد شد.
فیفا و ای‌اف‌سی با هدف حفظ سلامت و امنیت تمامی ‌افراد دخیل در رقابت‌های فوتبال، همچنان به ارزیابی شرایط مرتبط با بیماری کووید-۱۹ ادامه داده و در مورد اینکه آیا دیدارهای انتخابی جام جهانی ۲۰۲۰ منطقه آسیا نیازمند تغییرات بیشتری است یا خیر، تصمیم‌گیری خواهند کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی