[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

برپایی ۳ بیمارستان صحرایی توسط نیروی دریایی سپاه، روزنامه شیراز نوین

فرمانده نیروی دریایی سپاه با تشریح اقدامات این نیرو در مقابله با کرونا گفت: 3 بیمارستان سیار توسط رزمندگان نیروی دریایی سپاه در شهرستان‌های رشت، بندر عباس و برازجان راه اندازی شده و آمادگی برپایی بیمارستان سیار در نقاط مورد نیاز نیز وجود دارد.
به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز، هم‌زمان با شیوع ویروس کرونا و بروز مشکلاتی از این طریق برای هم‌وطنان در اقصی نقاط کشور، سردار دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در گفت و گویی از آمادگی کامل این نیرو به منظور خدمت رسانی به مردم و احداث بیمارستان سیار با امکانات پزشکی مناسب و انجام دیگر خدمات درمانی در مناطق مختلف خبر داد.
 فرمانده نیروی دریایی سپاه اعلام کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و نیاز مردم به دسترسی به مراکز درمانی و بهداشتی، دو بیمارستان با ظرفیت 30 تا 40 تخت در شهرستان برازجان و بیمارستان سیار 54 تخته در بندرعباس شروع به کار کرده اند.
وی همچنین از برپایی بیمارستان سیار با ظرفیت 74 تخت در رشت خبر داد و گفت: به منظور انجام خدمات پزشکی با برپایی این بیمارستان که قابلیت ارتقا به 120 تخت را دارد به کمک سیستم درمانی کشور آمدیم.
فرمانده نیروی دریایی سپاه در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص ضدعفونی و گندزدایی برخی از شهر‌ها نیز اظهار کرد: به همت واحد جنگ نوین رده‌های مختلف نیروی دریایی سپاه تا امروز در شهرهای بندرعباس، بوشهر، پارسیان، رشت، ماهشهر و... معابر و نقاط پرتردد در چندین نوبت ضد عفونی و گندزدایی شده‌اند و این اقدامات تا برطرف شدن مشکل همچنان تداوم خواهد داشت.
دریادار تنگسیری با اشاره به دیگر اقدامات درمانی به توسعه بخش‌های بستری عفونی در بیمارستان‌های نیروی دریایی سپاه در شهرهای شیراز، بندرعباس، چالوس، بندرلنگه، گفت: کلیه کارکنان درمان اعم از پزشکان، متخصصان عفونی، پرستاران و فوریت‌های پزشکی در این بخش‌ها فراخوان شده و خدمات خود را با توجه به فلوچارت تشخیصی و درمانی ابلاغی از سوی وزارت بهداشت ارائه می‌کنند.
وی در ادامه تصریح کرد: پس از تأکید و دستور فرمانده کل سپاه، با بسیج همه امکانات خود در حوزه سلامت، تمامی‌ ظرفیت‌ها  در این زمینه را به کار می‌گیریم تا در این برهه از تاریخ بار دیگر به یاری هم‌وطنان عزیزمان شتافته و  آنان را تا رفع کامل در رفع مشکلات آنان بکوشیم.
دریادار تنگسیری در پایان با تأکید بر اینکه پزشکان، پرستاران و دیگر پرسنل نیروی دریایی سپاه آمادگی کامل برای خدمت‌رسانی به مردم به ویژه بیماران کرونایی را دارند، گفت: امیدواریم هرچه زودتر با لطف و عنایت خداوند و تلاش‌های مسئولان و متخصصان امر و البته همراهی مردم عزیز کشور، بر این ویروس و مهمان ناخوانده نیز فائق آمده و سلامتی در جامعه گسترش یابد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی