[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

دروازه‌های شیراز درهم شکست، روزنامه شیراز نوین

  فرزاد وثوقی-گروه خبر
ابراهیم عزیزی، منتخب مردم شیراز در مجلس یازدهم با اشاره به حجم گسترده ورود مسافران به شیراز ،ضمن ابراز نگرانی شدید از انتشار ویروس کرونا و عدم توجه جدی مردم به این بحران فراگیر گفت: مدیران ارشد ملی باید دستورات لازم را برای توقف سفر از مبدأ صادر کنند تا نیروهای تحت امر مانع خروج مسافراز شهرهای خود شوند. ابراهیم عزیزی افزود: حالا که مردم به شیراز، شهر مقصد رسیده‌اند چه می‌توان کرد، در حالی که اختیاراتی برای مقابله به استان تفیض نشده است.
وی با تأیید این خبر که شمار قابل توجهی از مسافران نوروزی از دیگر استان‌های کشور خود را به شیراز رسانده‌اند و شمار قابل توجهی از آنان در شهر صدرا ساکن شده‌اند، یادآور شد: انگار مردم ویروس کرونا را جدی تلقی نکرده‌اند؛ چه آنان که خانه اجاره داده‌اند و چه آنان که در این آشفته‌بازار به سفر آمده‌اند. 
ابراهیم عزیزی افزود: موضوع را در سطوح ملی و استانی پیگیری کرده‌ایم؛ اما مشکل اینجاست که مدیران استانی اختیار ندارند و مدیران ارشد ملی دستور صادر نمی‌کنند تا نیروهای تحت امر فرماندهی کل قوا از ادامه سفر‌ها جلو گیری کنند.
به گفته منتخب مردم شیراز، در این مرحله می‌توان از مردم خواهش کرد تا از سفر صرف نظر کنند و این خواهش را برای حفظ سلامت خود و عزیزانشان جدی بگیرند. در حال حاضر با افزایش آمارهای کرونا ویروس در سطح کشور و استان فارس مواجه هستیم و برای غلبه بر آن باید از خانه‌ها خارج نشد. 
وی تأکید کرد: مردم فارس بسیار مهمان نواز و مهمان دوست هستند؛ اما هم‌وطنان عزیز با توجه به تعطیل بودن تمامی ‌مراکز زیارتی و تاریخی فرهنگی، باید سفر‌های خود را به زمان‌های دیگری موکول کنند. 
وی در ادامه خاطرنشان کرد: تمهیداتی برای جلوگیری از سفر و اعمال برخورد پیش‌بینی شده؛ اما اجرای این برنامه‌ها و تدابیر نیازمند دستورات مقامات ارشد ملی در سطح شورای عالی امنیت است؛ در غیر این صورت مدیران استانی در هر رده اجازه اجرای برنامه‌ها را ندارند. وی ضمن انتقاد به عدم تفیض اختیارات به استانداران خاطرنشان کرد: اختیارات استانداران باید افزایش یابد تا در شرایط بحران قدرت تصمیم‌گیری داشته باشند. 
منتخب مردم شیراز و زرقان در مجلس یازدهم اضافه کرد: موضوع سفر و بی‌توجهی به هشدارها و اخطارهای قانونی به مدیران پایتخت‌نشین  منعکس شده و همه در انتظار دستورات لازم هستند. 
وی همچنین گفت: باید مدیریت سفر از مبدأ آغاز شود و در استان‌های مبدأ مانع خروج مسافران شد؛ چرا که وقتی راه باز است مسافران به سوی مقصد حرکت می‌کنند و عملاً دروازهای شهر مقصد تصرف شده تلقی می‌شود. 
وی حجم ورود مسافران نوروزی تا تاریخ 25 اسفند 1398 را نگران کننده ارزیابی کرد و گفت: آخرین اطلاعات و اخبار حاکی از استقرار جمعیت قابل توجهی در شهر صدرا دارد و مردمی‌ که واحد‌های مسکونی خود را به اجاره گذاشته‌اند، باید پاسخگوی اعمال خود در ابتلای دیگران به ویروس کرونا باشند. عزیزی در پایان گفت: این وضعیت باید کنترل شود، در غیر این صورت باید شاهد گسترش ویروس کرونا باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی