[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

کلینیک‌های ریه در استان‌ها فعال شود، روزنامه شیراز نوین

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی ‌در تماس‌های تلفنی با استانداران استان‌های اصفهان، مرکزی و فارس در جریان آخرین وضعیت این استان‌ها در خصوص شیوع ویروس کرونا، نیازها، اقدامات پیشگیرانه و وضعیت بیمارستان‌ها و مراکز درمانی قرار گرفت.
به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در این گفت‌وگوها با اشاره به لزوم واکنش سریع ستادهای مدیریت بحران در هر یک از این استان‌ها، خواستار بکارگیری تمامی ‌ظرفیت‌های استان‌ها برای آگاه سازی و اطلاع رسانی به‌موقع و نیز استفاده از توان همه دستگاه‌ها برای ارتقای بهداشت محیط‌های عمومی‌ در مقابله با ویروس کرونا شد.
لاریجانی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی ‌با کمک سایر نهادها پیگیری‌های مستمری را صورت داده است  تا نیازمندی‌ها و امکانات مورد نیاز همه مناطق کشور برای مقابله با این بیماری هر چه سریع‌تر تأمین شود، از استانداران خواست با بسیج  همه دستگاه‌ها ضمن رسیدگی به وضعیت مبتلایان، مانع شیوع بیشتر ویروس کرونا شوند. رئیس مجلس شورای اسلامی ‌با اشاره به گفت و گوی قبلی خود با وزیر بهداشت و تلاش این وزارتخانه مبنی بر فعال‌سازی و تجهیز کلینیک‌های تخصصی ریه در استان‌ها، این اقدام را راهکاری ضروری برای درمان مبتلایان به کرونا دانست و افزود: درمان و رسیدگی تخصصی به مبتلایان  کرونا از طریق پشتیبانی و تجهیز تیم‌های پزشکی باید در سطحی باشد که آمار تلفات در استان‌ها به سرعت به روند نزولی رسیده و به کمترین تلفات تقلیل یابد.
لاریجانی با قدردانی از تلاش شبانه روزی کادر پزشکی و درمانی که در اقصی نقاط کشور در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند، اظهار داشت: باید از خدمات همه نیروها و کسانی که برای رفع کمبودها و نیازهای روزمره مردم در بخش‌های مختلف تلاش می‌کنند، تشکر کرد و قدردان مجاهدت‌های آنان بود.
 رئیس مجلس شورای اسلامی ‌ابراز امیدواری کرد کشور با هم‌بستگی جمعی، عزم ملی و روحیه امید و مسئولیت‌پذیری از این بحران به سرعت عبور کند.
لاریجانی همچنین با تأکید بر اهمیت استقرار افراد در منازل و پرهیز از سفرهای درون شهری و برون شهری در جهت مهار این بیماری، خواستار مدیریت صحیح و برنامه‌ریزی استانداران برای کاهش ترددها شد.
عباس رضایی، عنایت الله رحیمی‌ و سیدعلی آقازاده،  استانداران اصفهان، فارس و مرکزی نیز در این گفت‌وگوها ضمن ارائه گزارشی از آخرین اوضاع و برنامه‌های اجرا شده برای مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا، به تشریح اقدامات خود در زمینه تجهیز مراکز درمانی، اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، بهره گیری از ظرفیت‌های نیروهای مسلح و استفاده از کمک‌های خیرین و نیکوکاران  پرداختند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی