[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۳
  • دوره جدید

رئیس دانشگاه شیراز: طرح ضدعفونی هوشمند در دست تهیه است، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه شیراز اعلام کرد که طرح ضدعفونی هوشمند یا گندزدایی هوشمند در این دانشگاه در دست تهیه و طراحی قرار گرفته است.
حمید نادگران عنوان کرد: استان فارس و شهر شیراز در صدر انجام فعالیت‌ها و اقدامات قرار دارد. امید است با همکاری بیشتر مردم شاهد ریشه‌کنی این ویروس باشیم.
او تشکیل ستاد مقابله با کرونا در سطح مدیران و اتخاذ همکاری‌های لازم به منظور جلوگیری از شیوع ویروس در سطح کارکنان و دانشجویان، تعطیلی کلاس‌های آموزشی تا اطلاع ثانوی، تخلیه همه خوابگاه‌های دانشجویی، توقف فعالیت سلف‌های دانشجویی، تعلیق همه همایش‌ها، آموزش مدیران امور اداری دانشکده‌ها از سوی کارشناسان بهداشت، آموزش کارکنان خدماتی، تهیه دستگاه‌های گندزدایی ساختمان‌ها و فراهم شدن بستر لازم برای برگزاری جلسات به صورت ویدئو کنفرانس را از مهم‌ترین اقدامات انجام شده در دانشگاه شیراز در شرایط فعلی برشمرد.
رئیس دانشگاه شیراز ادامه داد: علاوه بر اقدامات فوق، تهیه ماسک، الکل، مواد ضدعفونی، شیفت بندی در حوزه اداری، تهیه و توزیع بروشورهای بهداشتی، مرخصی همکاران با وضعیت ویژه از جمله مادران شیرده و باردار، ضدعفونی همه ساختمان‌های اداری و خوابگاه‌ها، تهیه بسته‌های سلامت روانی اجتماعی توسط دانشکده علوم تربیتی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و شرکت مستمر نماینده دانشگاه در ستاد کرونای استان فارس نیز در دستور کار قرار گرفته است.
نادگران با بیان اینکه دانشگاه سعی کرده در راستای تدابیر دولت و ستاد کشوری مبارزه با کرونا حرکت کند، عنوان کرد: برخی گروه‌های آموزشی و پژوهشی ما به جد وارد عمل شده اند که از جمله آنها کارگروه پژوهشی در زمینه ویروس و ویروس شناسی است که تشکیل شده است. او افزود: طرح دیگری نیز در دانشکده دام‌پزشکی برای آموزش و حفظ حیوانات خانگی در دست اجراست.
رئیس دانشگاه شیراز تصریح کرد: هیچ موردی در دانشگاه مبنی بر ابتلای کارکنان به کرونا ویروس تاکنون نداشته ایم.
نادگران با بیان اینکه درخواست تشکل‌های دانشجویی به زمانی برمی‌گشت که کلاس‌ها برقرار بود، گفت: اقدامات لازم توسط مدیران استان پس از درخواست تشکل‌ها در دستور کار قرار گرفت.
او با بیان اینکه در شهر شیراز اقدامات فوری علی رغم همه مشکلاتی که وجود داشت توسط استاندار فارس انجام شده است، گفت: پیرو سیاست‌های قبلی دانشگاه از دو سال پیش کارگروه ویروس‌شناسی با حضور اساتید با تخصص‌های مختلف در زمینه مسائل روز جامعه تشکیل شده است. رئیس دانشگاه شیراز همچنین با بیان اینکه این کارگروه با دستور استاندار در حال فعالیت است، گفت: دانشگاه شیراز تنها ذیل تصمیمات و فرامین ستاد بحران علاوه بر مسئولیتی اجتماعی، حرکت می‌کند.
نادگران با بیان اینکه دانشگاه شیراز همیشه در کنار مردم فهیم و خوب استان فارس بوده و هست و اقدمات آن در راستای همدلی از مردم است، گفت: این ویروس با همدلی مردم و کمک مسئولان از تهدید به فرصت برای کشور تبدیل خواهد شد، لذا از مردم می‌خواهیم از سفر کردن پرهیز کنند و با ماندن در خانه به اصول بهداشتی اعلامی ‌از سوی وزارت بهداشت توجه کنند.
علیرضا افشاری فر، قائم مقام و معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز نیز با بیان اینکه از ١٠٠ نفر دانشجوی خارجی دانشگاه شیراز تنها دو نفر در شیراز مانده و مابقی به کشور خود بازگشته‌اند، گفت: هر دو نفر به طور مرتب تحت نظر هستند.
او با تأکید بر اینکه ویروس کرونا نه اولین و نه آخرین ویروس است و متأسفانه دنیا شاهد شیوع بسیاری از این ویروس‌ها بوده که اخیراً با یکی از بدترین نوع این ویروس‌ها مواجه هستیم، گفت: ضروری است کارگروه ویروس شناسی دانشگاه شیراز مورد حمایت مسئولان استانی و ملی قرار گیرد تا آمادگی مقابله با ویروس‌های جدید دیگر هم ایجاد شود. این استاد بخش ویروس شناسی دانشگاه شیراز با بیان اینکه امکان دستکاری ویروس‌ها وجود دارد و بسیاری از کشورها در آزمایشگاه‌های کاملاً ایزوله در حال کار هستند، عنوان کرد: اما اینکه کرونا از جمله این ویروس‌های بیولوژیک باشد هنوز به صورت کامل اثبات نشده است. او همچینن در خصوص برگزاری کلاس‌های مجازی نیز گفت: به دنبال شیوع ویروس کرونا تعطیلی دانشگاه، کارگروهی در دانشگاه برای ایجاد بستر باز برای ایجاد کلاس برخط در دستور کار قرار گرفت. قائم‌مقام و معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز ادامه داد: از آنجا که دانشگاه شیراز تجربه دو دهه برگزاری آموزش‌های الکترونیک را دارد، به خوبی وارد این موضوع شد و در حال حاضر امکان برگزاری کلاس‌ها برای تمام اساتید به صورت آنلاین و غیربرخط فراهم شده است. دانشجویان از همه نقاط کشور امکان حضور در این آموزش‌ها را دارند. دانشجویان می‌توانند از ضبط کلاس‌ها هم استفاده کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی