[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

رفت‌وآمدها محدود شود، روزنامه شیراز نوین

در نشست بررسی آخرین اقدامات حوزه سلامت فارس برای مقابله با کرونا ویروس جدید، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم خواست تا اطلاع ثانوی از هرگونه تردد و مسافرت غیرضروری به فارس خودداری کنند.
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس دانشگاه با اعلام اینکه غربالگری مسافران در مبادی ورودی شیراز از هفته گذشته تاکنون در حال انجام است، گفت: با توجه به اینکه پذیرش و اسکان مسافران در فارس ممنوع شده است، در صورت مشاهده مورد مشکوک به ابتلا، فرد به مراکز درمانی انتقال یافته و انجام تمام مراحل درمان و آزمایش‌ها با هزینه شخصی افراد انجام می‌شود.
 دکتر مهرزاد لطفی با اشاره به اینکه تمامی ‌مراکز تفریحی و گردشگری در فارس تعطیل است، از مردم خواست تا از سفرهای غیرضروری به استان خودداری کرده و با همدلی و همکاری، مجموعه سلامت فارس را در تأمین سلامت جامعه یاری رسانند.
دکتر علی اکبری، معاون درمان دانشگاه نیز در این نشست گزارشی از اقدامات انجام شده برای مبتلایان در بیمارستان‌های حضرت علی اصغر(ع) و شهید دکتر چمران ارائه داد.
دکتر مهرداد شریفی، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه نیز از تهیه و تأمین لباس‌های محافظتی برای کارکنان بهداشت و درمان در مراکز تولیدکننده استان خبر داد.
 دکتر محمدرضا ادراکی، رئیس دانشکده پزشکی شیراز نیز دیگر عضو این نشست بود که از برگزاری نشست با اساتید، دستیاران و دانشجویان برای پوشش خدمت رسانی به مردم در مراکز درمانی خبر داد.
همچنین مهندس سیامک شمس، رئیس گروه سلامت محیط دانشگاه به تبیین اقدامات انجام شده در زمینه تدوین و اجرای شیوه‌نامه‌های اجرایی، چک لیست نظارتی و فرم گزارش‌دهی و همچنین هماهنگی‌های بین بخشی معاونت بهداشت دانشگاه در زمینه بسیج ملی مبارزه با کرونا در استان پرداخت.
معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز گزارشی از اقدامات حوزه‌های تحت مدیریت خود در این زمینه ارائه کردند. بررسی فعالیت آزمایشگاه مرجع استان، نوبت کاری پزشکان و دستیاران در مراکز درمانی، پوشش خدمت‌رسانی به بیماران مبتلا در بیمارستان شهید دکتر چمران، غربالگری و اطلاع‌رسانی مردم در مبادی ورودی شیراز، پیش‌بینی نقاهتگاه ویژه موارد مشکوک و فعالیت گروه‌های جهادی، از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی