[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

حسن رنگرز: سلامت کشتی‌گیران، اولویت اصلی فدراسیون جهانی است، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی فدراسیون کشتی گفت: نناد لالوویچ خیلی باصراحت حفظ سلامت کشتی گیران را اولویت اصلی اعلام کرده، ما نیز طبق همان سیاست، باید اولویتمان صیانت از سرمایه‌های فنی‌مان باشد.
حسن رنگرز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درخصوص وضعیت این روزهای کشتی با توجه به تعطیلی گسترده مسابقات و اردوهای ورزش برای مقابله با کرونا اظهار داشت: موضوع شوخی‌بردار نیست. ما هیچ گمانه‌ای هم در خصوص آینده مسابقات نداریم و همه منتظریم ببینیم چه اتفاق رخ خواهد داد. شرایط خیلی بدی است.
وی ادامه داد: وقتی اتحادیه جهانی و شخص نناد لالوویچ هم خیلی باصراحت حفظ سلامت کشتی‌گیران را اولویت اصلی اعلام می‌کند، ما نیز طبق همان سیاست، باید اولویتمان صیانت از سرمایه‌های فنی‌مان باشد. به هرشکل دو مسابقات گزینشی اروپایی و جهانی هم فعلاً لغو شده و دو زمان احتمالی را برای آن عنوان کرده‌اند، خرداد و تیر ماه که باید دید درنهایت چه تاریخ‌هایی قطعی می‌شود.
رنگرز با تأکید بر اینکه امکان آغاز اردوهای تیم ملی کشتی در این وضعیت نیست، تصریح کرد: همان‌طور که در جریان هستید، سازمان بهداشت جهانی کرونا ویروس را یک بیماری همه‌گیر عنوان کرده و انصافاً شرایط دشواری ایجاد شده و علی‌رغم اراده ما برای برپایی اردو، بستر مناسبی در این خصوص وجود ندارد.
مدیر تیم‌های ملی فرنگی در پاسخ به این سوال که «آیا پیگیری تمرینات ملی پوشان در شهرهایشان، آنها را با خطر بیشتر ابتلا به ویروس مواجه نخواهد ساخت»، خاطرنشان کرد: کاری که ما می‌توانستیم در این شرایط انجام دهیم، این بود که کشتی گیران در بین مربیان تقسیم شوند و پیگیری وضعیت تمرینی و جسمی‌شان در اختیار مربی مشخصی قرار بگیرد که بشود فرآیند آمادگی جسمانی‌شان مهندسی شود. ما نمی‌توانیم توقع داشته باشیم که بچه‌ها کامل در خانه بمانند و بعد از بهبود شرایط، به اردو بیایند. به آنها برنامه تمرینی داده شده که بتوانند تمرینات هوازی و دویدن و کار با وزنه را دنبال کنند. باید این اوضاع را مدیریت کرد و نمی‌شود کشتی گیر را به صورت کامل قرنطینه خانگی کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی