[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

حضور و غیاب مقرری‌بگیران فارس به خرداد ۹۹ موکول شد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس اعلام کرد که حضور و غیاب تمام مقرری بگیران در این استان به خرداد ماه سال آینده موکول شده است.
سهراب مختاری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه درحال حاضر بیش از  ۱۴هزار و ۱۰۰نفر در استان  مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند، گفت: با شرایط پیش آمده در راستای حفظ و صیانت از نیروی کار و  پیشگیری از شیوع  بیماری کرونا، افرادی که مقرری بیمه بیکاری می‌گیرند، فعلاً نیاز به مراجعه در اداره‌ها برای حضور و غیاب ندارند و زمان مراجعه آنها به خردادماه سال آتی منتقل شده است.
 مختاری افزود: بر اساس اعلام وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و برنامه نرم افزاری دستگاه‌های حضور و غیاب این تعداد مقرری بگیر  به صورت هفتگی باید در محل اداره‌ها حضور یافته و مراتب آماده به کار بودن خود را اعلام می‌کردند. در صورت ادامه این روند، میزان تردد شهروندان و هم استانی‌های عزیز بسیار زیاد و احتمال  ابتلا به بیماری جامعه بسیار افزایش می‌یافت.
وی در رابطه با بیکارشدگانی که به تازگی بیکار شده‌اند و هنوز درخواست دریافت مقرری بیکاری نداده اند، عنوان کرد: هرچند طبق بند ب ماده ۶ قانون بیمه بیکاری اعلام شده است که باید ظرف ۳۰ روز پس از بیکاری به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه و مراتب بیکاری و آماده به کار بودن خود  را اعلام کنند، اما در حال حاضر سامانه اBimebikari.mcls.gov.ir طراحی شده است که نیاز به حضور فیزیکی فرد به اداره  تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیست.
مختاری ادامه داد: سامانه اعلام بیکاری از شنبه بیست و چهارم اسفندماه سال جاری بارگذاری می‌شود و افراد می‌توانند مراتب بیکاری خود را اعلام کنند.
به گفته مختاری، سامانه Bimebikari.mcls.gov.ir از روز شنبه در دسترس عموم قرار می‌گیرد. بر این اساس متقاضیان بیمه بیکاری نیازی به حضور در ادارات تابعه و کاریابی‌ها ندارند و پس از ثبت اطلاعات در  این سامانه کد رهگیری به آنان داده می‌شود که به منزله ارائه درخواست بیمه بیکاری و رعایت بند ب ماده ۶ قانون بیمه بیکاری است. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس همچنین با اشاره به برنامه ریزی‌هایی در راستای کاهش مشکلات اقتصادی مقرری بگیران، گفت: در این راستا با هماهنگی انجام شده با اداره کل تأمین اجتماعی استان، لیست واجدین شرایط مقرری بگیران ماه جاری زودتر از موعد مقرر به شعب مربوطه  ارسال شده است تا مقرری اسفند ماه این عزیزان قبل از پایان سال به حسابشان واریز گردد و گوشه ای از مشکلات اقتصادی آنها برطرف شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی