[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

ملزومات شب عید تأمین است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: کالاهای اساسی مورد نیاز مردم و میوه شب عید در این استان به میزان کافی تأمین شده و در انبارها نگهداری می‌شود.
عنایت‌الله رحیمی، در دیدار با هیئت مدیره کانون کارشناسان رسمی‌ دادگستری استان فارس در شیراز همچنین به تصمیمات ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان فارس برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از ابتدای اسفندماه 98 تاکنون اشاره و بیان کرد: تعداد زیادی از واحدهای صنفی با هماهنگی اصناف از عصر روز بیست و پنجم اسفند تعطیل خواهند شد و واحدهای تولیدی که فعالیت‌هایشان کمتر ضروری باشد نیز تعطیل می‌شوند.
وی، با بیان اینکه وضعیت استان فارس به لحاظ شیوع کرونا در مقایسه با سایر استان‌های کشور بهتر است، اظهار داشت: هنوز به نقطه اوج شیوع ویروس کرونا در این استان نرسیده‌ایم و تلاش می‌کنیم این زمان را به تعویق بیندازیم و از میزان آن بکاهیم.
استاندار فارس ادامه داد: نشست‌های متعددی با سازمان‌های مردم‌نهاد و گروه‌های تخصصی در زمینه درمانی برگزار شده است و در این نشست‌ها از نظرات کارشناسی افراد برای مقابله با شیوع ویروس کرونا بهره می‌گیریم. همچنین از ظرفیت آنها برای ترغیب مردم به ماندن در خانه‌هایشان برای قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا استفاده خواهیم کرد.
رحیمی‌ همچنین با اشاره به اقدامات ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان فارس برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، گفت: اقدامات زیادی در زمینه پیشگیری و درمان در این استان صورت گرفته است.
وی بیان کرد: از جمله اینکه با تشکیل کمیته‌های مختلف در ستاد استانی مقابله با کرونا، محتواهای مورد نیاز فضای مجازی با هدف حفاظت از مردم با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف استان، به ویژه در بخش دانشگاهی تولید و به خوبی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. رحیمی ‌بر روند مقابله با شیوع کرونا در این استان تأکید کرد و گفت: میزان فعالیت‌های پایانه‌های مسافربری و فرودگاه شیراز بسیار کاهش یافته و از روز یکشنبه نیز تلاش می‌شود خودروهای استان‌های دیگر که دارای سرنشینان مشکوک به بیماری هستند از مرز استان فارس به استان‌های خود بازگردانده شوند و این روند با اقدامات انتظامی‌ جدی‌تری در روزهای آینده تشدید خواهد شد.
براساس آخرین آمار منتشرشده در روز شنبه بیست و چهارم اسفند ۹۸، تعداد مبتلایان به کرونا در استان فارس به ۲۴۳ نفر رسیده است.
علاوه بر شیراز، در شهرستان‌های فسا، نی ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده، مرودشت، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، سرچهان و کوار بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده‌اند.
در مجموع ظرف 48 ساعت گذشته، یک هزار و ۳۶۵ نفر در کشور به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و با احتساب این افراد شمار مبتلایان به ۱۲هزار و ۷۲۹ نفر رسیده است که از این تعداد ۶۱۱ نفر فوت شده‌اند و چهار هزار و ۳۳۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی