[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

خیرین پابه‌رکاب ، روزنامه شیراز نوین

در شرایطی که کشور با ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ دست و پنجه نرم می‌کند و مدام فیلم و نوشته‌های مختلفی در فضای مجازی از کمبود و نبود و مشکلات و آمارها منتشر و دست به دست می‌شود، بسیاری از مردم هستند که کمر همت بسته و توان خود را در مسیر کاهش مشکلات، جسمی ‌و روحی و مادی و معنوی، به کار بسته‌اند و منتظر دولت ننشسته‌اند.
زیر پوست این شهر که مانند دیگر نقاط ایران اسلامی، از لانه‌گزینی ویروسی بیماری‌زا و خطرناک، متورم شده‌ است، شماری از آنها که سال‌های گذشته هم خود را اثبات کرده‌اند، با همان تفکر بسیجی و پایبندی به اعتقاداتی که ریشه در قلبشان دارد، به جای دست روی دست گذاشتن و در انتظار دولت نشستن و انتقاد و هجمه و... کردن، برای حل بخشی از مشکلات مردم، پا به میدان گذاشته‌اند.
خیریه مدینه‌النبی هم از همان مکان‌هایی است که از هفته‌ها قبل اقدامات برنامه ریزی شده و عملیاتی خود را در مسیر شکستن سد برخی مشکلات خصوصاً تأمین لوازم بهداشتی و ضدعفونی برای مردم برداشت و همچنان این قدم‌ها تداوم دارد.
محمدحسین اسلامی، مدیر خیریه مدینه‌النبی، در گفت و گو با ایسنا گفت: آمادگی کامل داریم تا همگام با مسئولان در راستای خدمت‌رسانی به مردم و مقابله با شیوع ویروس کرونا قدم برداریم. 
اسلامی ‌با اشاره به کمک رسانی مؤسسه خیریه در شرایط بحرانی اضافه کرد: با کشف اولین مورد کرونا در کشور، با پیش‌بینی‌هایی که انجام شد و با رصد اخبار شیوع ویروس تشخیص دادیم که در این شرایط به کمک علوم پزشکی بشتابیم. 
وی گفت: در راستای این هدف با یکی از شرکت‌های تولید ماسک همکاری خود را آغاز کردیم و جهادگران کار خود را با تولید روزانه ۲۰ تا ۲۵ هزار عدد ماسک آغاز کردند. 
این مدیر خیریه با اشاره به برخی مشکلات در زمینه ادامه همکاری با علوم پزشکی و کمبود مواد اولیه در تولید، گفت: همکاری ما در تولید ماسک متوقف شد اما کار جهادی ما در دیگر بخش‌ها ادامه پیدا کرد. 
اسلامی ‌ورود به بحث ضدعفونی کردن را دومین اولویت خیریه عنوان کرد و افزود: ضدعفونی کردن شهر از ساعت ده شب تا چهار صبح توسط ۱۰ اکیپ پنج نفره در مسیرهایی که قبل مشخص شده‌اند، هر شب انجام می‌شود. 
وی با بیان اینکه ضدعفونی کردن از حاشیه شهر شروع شد، گفت: با تمام مشکلاتی که در زمینه تهیه مواد ضدعفونی وجود دارد اما معابر، بانک‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس در سطح شهر هر شب ضدعفونی می‌شوند که با این بضاعت و امکانات تاکنون ۳۵ منطقه و محله و جاهای بزرگ ضدعفونی شده و به همت جهادگران هنوز ادامه دارد.  مدیر خیریه از پخش یک هزار بسته بهداشتی خبر داد و بیان کرد: بسته‌های بهداشتی با کمک مردم و خیرین به ارزش هربسته ۱۵۰ هزار تومان شامل، مواد شوینده، دستمال کاغذی، پد الکی، ماسک، ژل دست، مایع دستشویی و ظرفشویی، وایتکس در قالب طرح کمک به بهداشت و سلامت مردم به خانواده‌های کم بضاعت که قبلاً توسط گروه‌های جهادی  شناسایی شده اند، تحویل داده می‌شود. اسلامی، ‌آگاهی و اطلاع‌رسانی به مردم را سومین بخش خدمات خیریه دانست و اضافه کرد: در راستای کاهش نگرانی مردم شهر و حفظ آرامش در محیط خانه و همچنین سرگرمی ‌بچه‌ها در خانه، برنامه‌هایی در  قالب مدل‌های بازی‌سازی در فضای مجازی در اختیار گروه مخاطب قرار دادیم. 
وی ترویج رعایت مسائل  بهداشتی را چهارمین اولویت این مؤسسه خیریه عنوان و خاطرنشان کرد: مسائل بهداشتی در قالب عکس، پاورپوینت و انتشار آن در فضای مجازی و همچنین ترغیب هر چه بیشتر مردم برای ماندن در خانه و ترویج کمپین در خانه بمانیم از دیگر فعالیت‌های مؤسسه خیریه است. 
مدیر خیریه مدینه‌النبی میزان مشارکت مردم را بی‌نظیر توصیف و اضافه کرد: فارس اولین استانی بود که گروه‌های مردمی ‌را تشکیل داد، مردمی ‌که حتی با نداشتن تخصص در حال شرکت در دوره‌های آموزشی هستند تا بتوانند حتی در مراکز درمانی و بیمارستانی یاری رسان مردم باشند. امروز گروه‌های جهادی دوش به دوش مسؤلان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تلاش می‌کنند. 
اسلامی ‌با اعلام آمادگی برای یاری رساندن به مردم در همه زمینه‌ها، گفت: با قدرت برای خدمت به مردم شهر ایستاده ایم و همه تلاش خود را می‌کنیم تا آسیب کمتری متوجه مردم باشد.
به گزارش ایسنا، این روزها اگر لایه رویین پوست شهرها را کنار بزنیم، همان لایه‌ای که کدورت ناشی از احتکار، گران‌فروشی، بداخلاقی و دروغگویی آن را کدر کرده است، سطوحی شفاف از فرهنگ ایرانی و اسلامی‌ را در جای جای دیاری که در آن زندگی می‌کنیم، خواهیم دید.
امروز ایران و ایرانی به همدلی و همراهی بیشتر نیاز دارد، به نشنیدن آنچه از بهار و روییدن و زندگی ناامیدمان می‌کند؛ به ندیدن آن تصاویر و پیام‌هایی که ته دلمان را خالی کرده و به انزوایی مملو از استرس و هراس، هُلمان می‌دهد. امروز ایران به این نیاز دارد که هر ایرانی، سهم خود را در مقابله با این بیماری، ادا کند. یکی با حضورش در بیمارستان و ارائه خدمت، دیگری با تداوم تولید و تأمین مایحتاج ضروری و بسیاری هم با ماندن در خانه و پرهیز از آنچه متخصصان و صاحب‌نظران و دلسوزان، ما را از انجامشان منع کرده‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی