[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

تقلب فتح‌‌الله‌زاده از روی دست انصاری‌فرد!، روزنامه شیراز نوین

به فاصله کمتر از یک هفته از تغییر و تحولات ناگهانی باشگاه پرسپولیس و استعفای عجیب محمدحسن انصاری‌فرد، مدیرعامل این باشگاه و انتخاب رسول‌پناه به عنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس از سوی هیئت‌مدیره، همین اتفاقات برای باشگاه استقلال رخ داد تا اوضاع این دو باشگاه نگران‌کننده‌تر از همیشه شود. رسانه‌ها از استعفای علی فتح‌الله‌زاده خبر دادند و نوشتند: «سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال پس از حضوری کوتاه مدت در این مسئولیت، استعفای خود را اعلام کرده تا این باشگاه پرطرفدار تهرانی در آستانه تغییراتی جدید قرار بگیرد.» فتح‌الله‌زاده که پس از سال‌ها انتظار و اعلام آمادگی برای بازگشت به استقلال، چندی پیش از سوی هیئت‌مدیره به عنوان سرپرست این باشگاه انتخاب شده بود و انتخاب او هم ناراحتی و دلخوری موسوی، دیگر عضو هیئت‌مدیره و استعفای او را در‌پی داشت، ظاهراً فکرش را هم نمی‌‌کرد اوضاع آنقدر وخیم باشد که ارزش آن همه تلاش و تکاپو برای بازگشت را نداشته باشد! البته فتح‌الله‌زاده پیش از آن‌که استعفایش را با پیک به وزارت ورزش و جوانان بفرستد، به نقل از میزان، دو بار از زمان انتخابش به عنوان عضو هیئت‌مدیره استعفا کرده بود که با مخالفت هیئت‌مدیره و وزارت ورزش مواجه شده بود. با این حال، این بار به نظر می‌رسد نه فتح‌الله‌زاده قصد عقب‌نشینی و بازگشت دارد و نه وزارت دیگر میلی به همکاری با این مدیر بازنشسته خواهد داشت و شواهد از پذیرفتن استعفای او و بازگشت موسوی به هیئت‌مدیره و انتخاب یک سرپرست یا مدیرعامل جدید که همسو با هیئت‌مدیره باشد، خبر می‌دهد.
در مورد استعفای ناگهانی فتح‌الله‌زاده چند فرضیه وجود دارد و حتی بستری شدن او در چند روز اخیر و شایعه کرونایی بودنش هم شاید بی‌ربط به این تصمیم نباشد. همان‌موقع که سرپرست مستعفی باشگاه استقلال در بیمارستان بستری شد، آن‌ هم بلافاصله پس از استعفای انصاری‌فرد مدیرعامل باشگاه پرسپولیس شنیده می‌شد فتح‌الله‌زاده هم در مواجهه با مشکلات بزرگ و بی‌پولی باشگاه کم آورده و به دنبال بهانه‌ای برای رهایی از مسئولیتی است که پس از سال‌ها انتظار به آن رسیده بود! عده‌ای هم بر این باور بودند که خروج موسوی از هیئت‌مدیره و مشکلات شخصی خلیل‌زاده و عدم تزریق پول به باشگاه و سیل پرونده‌های شکایت و حکم‌های محکومیت فیفا علیه استقلال، باعث شده فتح‌الله‌زاده مستأصل شود و به این نتیجه برسد که کناره‌گیری به هر بهانه‌ای از ماندن و جنگیدن با دست خالی بهتر است و عطای این سمت را به لقایش ببخشد. فرضیه سوم مبتنی بر عدم همکاری اعضای هیئت‌مدیره و باشگاه با فتح‌الله‌زاده است که او را ناچار به کناره‌گیری کرده که البته این فرضیه از همه ضعیف‌تر است.
حال سؤال اینجاست که پس از رفتن
فتح‌الله‌زاده چه کسی سکان هدایت کشتی به گل نشسته استقلال را در دست می‌گیرد؟ عصر روز شنبه اعلام شد وزیر با استعفای
فتح‌الله‌زاده موافقت کرده؛‌ اما انتخاب جانشین او زمان‌بر خواهد بود. با بازگشت موسوی به هیئت‌مدیره و انتخاب و معرفی دو عضو جدید، سرپرست جدید باشگاه از بین آن‌ها انتخاب خواهد شد. البته شخص موسوی هم پیش از این گفته که نمی‌‌تواند سرپرست استقلال شود؛ اما این احتمال وجود دارد که اگر او به استقلال برگردد، شاید گزینه‌ای برای مدیرعاملی باشگاه به وزارت ورزش معرفی کند که با او هماهنگ باشد. البته همه این اتفاقات یک نمره منفی دیگر به کارنامه وزیر ورزش و جوانان اضافه خواهد کرد و او را بیش از پیش در معرض انتقاد و اعتراض اهالی فوتبال و کارشناسان قرار خواهد داد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی