[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

سناریوی موفق غربالگری در فارس، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه خبر داد:
 99درصد جمعیت فارس 
در طرح غربالگری شرکت کردند 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از آغاز مرحله دوم غربالگری سلامت در استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی‌ دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر عبدالرسول همتی با اعلام این خبر گفت: یکی از تصمیمات مهم ستاد مرکزی کووید ۱۹ که در سطح کشور گرفته و در نتیجه در دانشگاه‌های علوم پزشکی اجرا شد، طرح غربالگری سلامت بود.
او با بیان اینکه جمعیت استان فارس حدود چهار میلیون و ۹۰۰ هزار نفر است که تا امروز ۹۹درصد از این جمعیت غربالگری سلامت شده اند، افزود: غربالگری سلامت به شیوه تماس بهورزان و مراقبان سلامت از طریق شماره ۴۰۳۰ با مردم و خوداظهاری خود مردم در سامانه salamat.gov.ir وزارت بهداشت بوده است که ۱۷درصد از این غربالگری در سامانه و ۸۲ درصد از سوی بهورزان و مراقبان سلامت انجام شده است.
دکتر همتی با ابراز امیدواری از تداوم همکاری مردم استان در مرحله دوم غربالگری، ادامه داد: مرحله دوم غربالگری سلامت برای افرادی است که در تماس مستقیم با افراد مثبت بوده اند و با حساسیت ویژه غربالگری می‌شوند.
او اضافه کرد: در این مرحله بهورزان و مراقبان سلامت از طریق تلفن ۴۰۳۰ با افرادی که دارای ریسک بالای ابتلا و بیماری زمینه ای مانند دیابت، فشارخون بالا، سرطان و نقص سیستم ایمنی هستند تماس می‌گیرند تا تدابیر لازم برای ادامه درمان و پیگیری و مراقبت آنان انجام شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی