[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

چالش‌های حوزه اقتصاد را نباید به گردن کرونا انداخت، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: شکی نیست که هم تحریم‌ها و هم شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد و تولید کشور تأثیرات منفی خواهد گذاشت؛ اما اگر بنا باشد بعضی از مسئولان، چالش‌ها و همه چیز را در این زمینه به گردن این دو عامل بیندازند، ظلم بزرگی به تولید و کشور خواهد بود.
جمال رازقی، در گفت و گو با ایرنا با اشاره به نامگذاری امسال به نام جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب، اظهار داشت: لازمه عملیاتی شدن و تحقق این شعار، حذف برخی از قوانین و مقررات پیچیده و دست و پاگیری است که برای بخش تولید در کشور ایجاد شده است. وی ادامه داد: برای ایجاد تحول در حوزه تولید، بهتر است به فکر اصلاح قوانین و دستورالعمل‌ها باشیم.
او بیان کرد: زمانی می‌توانیم مشکل اشتغال و فقر را در کشور حل کنیم که در تولید و صادرات کشور رونق و جهش ایجاد کنیم و این مهم نیز هنگامی ‌محقق خواهد شد که تولید سودآور شود.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس افزود: امروز در کشور یک نظام اقتصادی بانک محور حاکم است که با خلق نقدینگی بی‌ریشه فعالیت می‌کند و یک نظام مالیاتی که عمده بار آن بر دوش صنعت و تولید است یا سازمان تأمین اجتماعی که با بالاترین نرخ‌های بیمه‌ای در دنیا، کمترین خدمات را به بیمه شدگان ارائه می‌دهد.
رازقی، یکی دیگر از موانع پیش روی تولید را قانون کار دانست و افزود: با وجود اینکه بسیاری از مسئولان بر این باورند که قانون کار در کشور نیازمند اصلاح است؛ برخی چون منافعشان به خطر می‌افتد مانع این اصلاح می‌شوند.
وی ادامه داد: به رغم تمام مشکلات موجود، کشور آمادگی جهش تولید را دارد، به شرط آنکه برخی قوانین اصلاح و زمینه برای فعالیت بخش تولید فراهم شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی