[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

ارائه تدریجی خدمات پزشکی با رعایت فاصله ، روزنامه شیراز نوین

با توجه به آغاز برنامه فاصله گذاری هوشمند و لزوم کنترل و حضور بیماران در مراکز بهداشتی، درمانی، درمانگاه‌ها، مطب‌ها و مراکز بیمارستانی مرجع از بیست و سوم فروردین سال جاری تا پایان هفته، برنامه فاصله گذاری درمانی تشخیصی از سوی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز تدوین و به تمام ‌واحدهای تحت پوشش ابلاغ شده است. 
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون درمان دانشگاه اعلام کرد: بر اساس برنامه فاصله گذاری درمانی تشخیصی از سوی معاونت درمان دانشگاه، گروه بندی‌های مختلفی انجام شده که گروه نخست شامل مطب‌هایی مانند مراکز فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتاردرمانی، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، مراکز ساخت و فروش عینک، مشاوره تغذیه، طب کار، طبی فیزیکی و توان‌بخشی، پوست و مو و کلینیک‌هایی که اعمال جراحی زیبایی انجام می‌دهند، تا پایان فروردین ۹۹ تعطیل هستند.
دکتر علی اکبری افزود: برای کنترل شرایط فاصله گذاری اجتماعی لازم است که این مراکز به هیچ عنوان فعالیت نداشته باشند و از طرفی لازم است برای نیاز بیماران، مراجعان و مردم، یک سری از مراکزی که خدمات ضروری ارائه می‌دهند، یا به صورت محدود یا به صورت کامل به فعالیت بپردازند. او اضافه کرد: از مراکزی که به صورت محدود با هماهنگی‌های انجام شده با سازمان نظام پزشکی شیراز و طبق برنامه‌های مدون زمان بندی شده مجاز به ارائه خدمت هستند، می‌توان به کلینیک‌های گوش حلق و بینی، چشم پزشکی، جراحی عمومی، زنان و زایمان، قلب، جراحی کلیه و مجاری ادرار، داخلی، جراحی عروق، روان‌پزشکی و جراحی مغز و اعصاب اشاره کرد.
دکتر اکبری ادامه داد: مراکز درمانی که به دلیل ضرورت و بار مراجعان و بیماران نیاز به فعالیتشان است، مانند مطب‌های داخلی، عفونی و اطفال می‌توانند در سراسر استان به فعالیت خود بپردازند.
او تأکید کرد: افرادی که بیماری‌های تنفسی یا دارای نشانه‌هایی نظیر تب، سرفه و تنگی نفس هستند، لازم است به مراکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته و بیمارستان‌های مرجع از پیش تعیین شده در استان که پیش از این در مورد آنها در سایت دانشگاه و صدا و سیما اطلاع‌رسانی شده، مراجعه کنند.
معاون درمان دانشگاه توصیه کرد این افراد از حضور در مطب‌ها و درمانگاه‌های دیگر پرهیز کرده تا از گسترش و شیوع این بیماری در بین دیگر بیماران و کادر بهداشت و درمان در درمانگاه‌ها و کلینیک‌ها جلوگیری شود.
دکتر اکبری برای کنترل بیماری و حضور مراجعان در این مراکز خواست افراد بر اساس نوبت دهی و زمان مشخص شده به مراکز مراجعه داشته و از ازدحام و تراکم جمعیت پرهیز شود؛ از ماسک و لوازم حفاظت فردی استفاده شود و اگر مبتلا به نشانه‌های بالینی مانند تب، سرفه و تنگی نفس هستیم، از حضور در این مراکز خودداری کنیم.
او در مورد فهرست مراکز تشخیصی و درمانی فعال در این ایام، از مردم و هم‌استانی‌ها خواست برای آگاهی و کسب اطلاعات بیشتر از مراکز تشخیصی، درمانی، مطب‌ها، کلینیک‌ها و درمانگاه‌ها که در این هفته مجاز به ارائه خدمت هستند، به سایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز به نشانی sums.ac.ir مراجعه کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی