[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

در سال جهش تولید در راستای برنامه‌های وزارت راه پیش خواهیم رفت، روزنامه شیراز نوین

در سال مزین به نام جهش تولید، با مدیریت صحیح و هدفمند در جهت رسیدن به اهداف و برنامه‌های اساسی وزارت راه و شهرسازی پیش خواهیم رفت. 
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی راه و شهرسازی فارس، جعفر زاهدی مدیر کل این اداره افزود: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی و اداره کل راه و شهرسازی فارس طرح اقدام ملی مسکن که شامل تأمین زمین، عقد قرارداد و پی‌گیری‌های احداث مسکن تا مرحله واگذاری به مردم می‌باشد.
وی تصریح کرد: برنامه اجرایی اقدام ملی مسکن این اداره کل که بر اساس نیازسنجی طرح جامع مسکن و توزیع بر اساس ظرفیت اراضی دولتی این اداره جهت انجام فراخوان یا واگذاری به منظور ساخت و تحویل به متاقضیان که در مرحله اول اعلام گردید، برنامه استان 11881 واحد که شامل واحدهای مسکن مشارکتی 2989 واحد واگذاری زمین 99 سال 3373 واحد تأمین زمین برای اقشار ویژه 490 واحد، تکمیل واحدهای نیمه تمام خریداری شده و نیمه‌تمام مشارکتی 1672 واحد و واگذاری در قالب سایر تفاهم‌نامه‌ها 740 واحد و همچنین استفاده از ظرفیت‌های بانکی 1617 واحد است. مدیرکل راه و شهرسازی فارس اضافه کرد: توزیع برنامه استانی طرح اقدام ملی بر اساس نیازسنجی طرح جامع مسکن 23386 واحد برای شهرهای بالا و زیر 100 هزار نفر جمعیت و 250000 واحد برای شهر جدید صدرا اعلام شده است.
جعفر زاهدی گفت: در مرحله اول ثبت طرح اقدام ملی تولید مسکن که از سوی وزارت راه و شهرسازی انجام شد، برای 14 شهر استان و به میزان 3373 واحد در قالب واگذاری زمین 99 ساله در این استان صورت پذیرفت.
وی افزود: تاکنون اطلاعات کامل پلاک‌های ثبتی، مساحت و ظرفیت واحدهای مسکونی قابل ساخت در 14 شهرستان به تفکیک و همچنین تفاهم‌نامه فی ما بین اداره کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن به وزارت راه و شهرسازی ارسال گردیده است.
مدیرکل راه و شهرسازی فارس اذعان داشت در مرحله دوم ثبت که در 24، 25، 26 اسفند صورت پذیرفت، 36273 نفر از طریق سایت و سامانه پیامکی در این طرح ثبت نام کردند که در دست پالایش توسط وزارت راه و شهرسازی می‌باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی