[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

منتخب شیراز در مجلس: شهر صدرا ارتقا یابد، روزنامه شیراز نوین

ایرنا-منتخب مردم شیراز و زرقان در مجلس یازدهم با بیان اینکه «شهر جدید صدرا از یک مدیریت پراکنده، ناهماهنگ و موازی رنج می‌برد»، ارتقای این شهر در تقسیمات کشوری را خواستار شد.
ابراهیم عزیزی در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر صدرا افزود: صدرا با کمبودها و نارسایی‌هایی مواجه است که باید تلاش کرد این شهر جایگاه واقعی خود را پیدا کند.
وی مهم‌ترین مشکل صدرا را مدیریت پراکنده، ناهماهنگ و موازی دانست و گفت: صدرا از این نوع مدیریت رنج می‎برد؛ در حالی که باید بر اساس اراده مردم و رویکرد نظام اسلامی ‌اداره شود.
منتخب مردم شیراز و زرقان در مجلس یازدهم، افزود: به نظر می‌رسد باید تصدی‌گری دولت در صدرا کم شود؛ چرا که هرچه این تصدی‌گری کاسته شود امکان رشد، شکوفایی و پیشرفت صدرا بیشتر فراهم خواهد شد و معنایش این است که باید در برنامه‌های اولویت‌دار، صدرا از یک نظام مدیریتی واحد، منسجم و مبتنی بر اراده مردم بهره‌مند شود.
او با بیان اینکه صدرا شایسته ارتقا در تقسیمات کشوری است، بیان کرد: صدرا حدود ۲۰۰هزار نفر جمعیت را در خود جای داده؛ در حالی که در تقسیمات کشوری حتی بخش محسوب نمی‌شود و این در حالی است که شهرهایی با جمعیتی کمتر از صدرا به شهرستان ارتقا می‌یابد که این امکان برای صدرا هم باید وجود داشته باشد.
عزیزی با طرح این پرسش که اگر نزدیکی صدرا به شیراز مانع ارتقای آن است، پس چرا شهرستان کارون در نزدیکی اهواز با فاصله کمتر ارتقا یافته است، گفت: ما نیازمند یک نمایندگی ارتقا یافته دولتی در صدرا هستیم.
شهر جدید صدرا در فاصله حدود ۱۵ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده است.
این شهر جدید در دهه هفتاد با هدف اسکان سرریز جمعیت کلانشهر شیراز احداث شد، ولی رشد جمعیت این شهر در دهه اخیر، همه و به ویژه مسئولان صدرا را غافلگیر کرد؛ به گونه‌ای که زیرساخت‌های این شهر جوابگوی جمعیت ساکن در این شهر نیست. بر اساس پیش‌بینی کارشناسان، این شهر در سه تا چهار سال آینده بیشترین جمعیت استان فارس را بعد از کلانشهر شیراز در خود جای خواهد داد و این درحالی است که از نظر امکانات، کم‌برخوردار محسوب می‌شود.
آنچه اهمیت و توجه بیش از پیش مسئولان را به شهر صدرا می‌طلبد، این است که شماری از شهروندان آن به‌دلیل درآمد کم، ناگزیر به زندگی در این شهر هستند؛ چرا که مخارج زندگی و سکونت در کلانشهر مجاور در توان آنها نیست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی