[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

تعطیلی ناوگان حمل‌ونقل عمومی‌ ادامه دارد، روزنامه شیراز نوین

مهندس اسکندرپور: حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در حوزه حمل‌ونقل 
مستلزم سیاست‌گذاری ملی است 

شهردار شیراز در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو صدا و سیما که با موضوع پروتکل جدید حمل و نقل درون شهری برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه شیراز در مراحل صعودی منحنی ابتلا ویروس کرونا قرار دارد، هر تصمیمی‌ مبنی بر بازگشایی حمل و نقل عمومی ‌به سلامت شهروندان آسیب جدی وارد می‌کند و در این شرایط، موافق راه اندازی مجدد ناوگان حمل و نقل عمومی ‌درون شهری نیستم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور در این میزگرد تلویزیونی که با حضور شهرداران مشهد و اصفهان و معاون وزیر کشور برگزار شد، تأکید کرد: حمل و نقل عمومی‌ با ۲۶.۵درصد مهم‌ترین عامل انتشار ویروس کرونا است و باید سلامت مردم را به هر موضوع دیگری ارجحیت داد. وی با بیان اینکه برای حفظ سلامت شهروندان باید تقاضا برای سفرهای درون شهری را کاهش داد، اضافه کرد: کاهش تقاضای سفر با اتوبوس و مترو مستلزم سیاست گذاری عمومی‌ کشور در حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد، همچون کارگران است که این موضوع در حیطه وظایف مجموعه مدیریت شهری نیست.
شهردار شیراز ضمن تشریح چگونگی تعطیل کردن مترو و اتوبوس گفت: از دهم اسفندماه سال گذشته شروع به کاهش سرفاصله‌های مترو کردیم و ۲۱ اسفند متروی شیراز تعطیل شد. همچنین به صورت پلکانی تعداد ناوگان اتوبوسرانی را کاهش دادیم و در ۲۲ اسفند ماه به طور کامل خدمات رسانی اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌های شهری تعطیل شد و در حال حاضر نیز اتوبوس و مترو کماکان تعطیل است. مهندس اسکندرپور با اشاره به آمار مبتلایان به ویروس کرونا در فارس و شیراز افزود: تا پیش از ۲۵ اسفند، شیراز در بین کلانشهرهای کشور کمترین میزان شیوع ویروس کرونا را داشت که این مهم نتیجه هماهنگی مدیریت شهری، مدیریت درمان و مدیریت ارشد استان و سایر دستگاه‌ها و به خصوص همراهی و هماهنگی مردم بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی