[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

بهانه‌ای برای ماندن نیست، روزنامه شیراز نوین

آغاز سال جدید برای فدراسیون فوتبال با تغییر مهمی ‌در یکی از کرسی‌های تأثیرگذار همراه بود و حالا مهدی محمد نبی، به عنوان دبیرکل رسمی ‌و قانونی مسئولیت‌های اجرایی این فدراسیون را بر عهده دارد.
به گزارش خبرنگار مهر، در این شرایط یکی از ابهامات بزرگ در خصوص مسئولیت و سمت رسمی ‌محمدرضا ساکت، دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال است که با گذشت ۱۷ ماه به صورت غیررسمی ‌و بدون هیچ عنوان و سمت مشخصی، همچنان در مرکز ملی فوتبال ایران مشغول به کار است.
ساکت پس از اجرای ناقص قانون منع به کارگیری بازنشستگان در مرکز ملی فوتبال مستقر شد و به صورت غیررسمی، ‌ریاست این مرکز و سازمان تیم‌های ملی را بر عهده گرفت، سازمانی که از بدعت‌های خود ساکت بوده و البته از بدو تأسیس تاکنون تأثیر مثبتی در فرایند آماده سازی و نتیجه گیری تیم‌های ملی نداشته است.
حالا و با گذشت ۱۷ ماه از اعمال قدرت غیررسمی ‌ساکت و در پی کنار رفتن ابراهیم شکوری که نایب و دستیار دبیرکل اسبق بود، طبیعی است که شرایط تازه‌ای رقم بخورد.
از نخستین روزهای سال ۱۳۹۹ محمدرضا ساکت همچنان با قدرت در مرکز ملی فوتبال ایران حضور دارد و حتی با کارکنانی که به صورت شیفت بندی در این محل حضور یافته‌اند نیز دیدار و گفت و گو داشته است.
تأکید ساکت در این ملاقات ظاهراً بر این موضوع بوده که چارت فدراسیون فوتبال اختیار و استقلال لازم را به مرکز ملی فوتبال داده و این مرکز بدون توجه به تغییرات کار خودش را دنبال می‌کند.
در همین حال، گمانه زنی‌هایی در خصوص احتمال استعفا و کناره گیری یا حتی برکناری ساکت در رسانه‌ها صورت گرفته؛ اما سوال اینجاست که دبیرکل اسبق از کدام سمت کناره گیری می‌کند یا استعفا می‌دهد؟
حقیقت این است که محمدرضا ساکت بعد از اجرای قانون هیچ سمت رسمی‌ در فدراسیون فوتبال نداشته و با عنوان مشاور رئیس فدراسیون در امور تیم‌های ملی اختیارات مربوطه را داشته؛ در حالی که رئیس سابق و مستعفی فدراسیون دیگر در این جایگاه حضور ندارد و مشاور رئیس مستعفی هم طبیعتاً اختیارات خودش را از دست داده است.
تنها عنوان رسمی‌ باقیمانده برای دبیرکل اسبق فدراسیون فوتبال عضویت پرحاشیه در کمیته فنی فوتسال و فوتبال ساحلی است که آن هم شاید دوام چندانی نداشته باشد. ساکت البته به صورت هم‌زمان عنوان سرپرستی تیم ملی فوتبال را نیز بر عهده دارد که البته در شرایط موجود و تعطیلی مسابقات ملی و باشگاهی طبیعتاً فعالیت‌های این بخش هم متوقف است.
به هر ترتیب، شاید علت اصلی عدم کناره گیری یا برکناری محمدرضا ساکت در همین موضوع است که او در حال حاضر سمت رسمی‌ در فدراسیون فوتبال ندارد. با وجود این، طبیعی است که دبیرکل جدید فدراسیون به دنبال انتخاب رئیس جدید سازمان تیم‌های ملی و همچنین رئیس مرکز ملی فوتبال ایران باشد. دو حوزه پرمشغله ای که از ۱۷ ماه گذشته تاکنون به شکل رسمی ‌رئیس و مسئول مستقیمی ‌نداشته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی