[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

پاکدل ۹۰درصد باشگاه‌ها خواهان تعطیلی لیگ بودند، روزنامه شیراز نوین

رئیس فدراسیون هندبال گفت: پس از بررسی‌هایی که انجام دادیم، جلساتی که در وزارت ورزش داشتیم و صحبت‌هایی با مدیران عامل باشگاه‌ها و اعضای کمیته مسابقات کردیم تصمیم نهایی خود را گرفتیم.
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، علیرضا پاکدل، رئیس فدراسیون هندبال در ابتدای صحبت‌های خود ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تشکر از کادر درمانی کشور بابت زحمات اخیرشان، درمورد تعطیلی لیگ برتر هندبال اظهار داشت: هفته چهاردهم لیگ برتر هندبال یک روز قبل از شروع آن، به درخواست باشگاه‌ها و بازیکنان به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد. ما مدتی در انتظار تصمیمات ستاد مبارزه با کرونا ماندیم و پس از آن درمورد شرایط لیگ‌های هندبال تصمیم‌گیری شد.
رئیس فدراسیون هندبال گفت: علی رغم تلاش‌هایی که تیم پزشکی کشور انجام داد، این بیماری هنوز کامل کنترل نشده است. ما هم پس از بررسی‌هایی که انجام دادیم، جلساتی که در وزارت ورزش داشتیم و صحبت‌هایی با مدیران عامل باشگاه‌ها و اعضای کمیته مسابقات کردیم، تصمیم نهایی خود را گرفتیم. پیش از قرار بود هفته اول اردیبهشت درمورد از سرگیری تمرینات تمام رشته‌های ورزشی تصمیم گیری شود که این موضوع هم به تعویق افتاد.
پاکدل عنوان کرد: ماه رمضان و مسابقات آسیایی را در پیش داریم و به همین دلیل اگر قرار بود رقابت‌های لیگ برتر از سر گرفته شود، باید از اواسط خرداد ماه دست به کار می‌شدیم. تیم‌ها برای آماده سازی نیاز به زمان دارند و از طرفی، زودتر از این تاریخ هم امکان پیگیری رقابت‌ها را نداشتیم. ازسرگیری لیگ‌های هندبال ریسک بالایی برای همه داشت و با صحبتی که با اعضای هیئت رئیسه داشتیم، مقرر شد لیگ را تمام شده اعلام کنیم.
وی اظهار داشت: برای اینکه زحمات تیم‌ها بی اجر نشود، تصمیم گرفتیم رده بندی لیگ برتر را اعلام کنیم. بر این اساس، تیم مس کرمان با 20 امتیاز به عنوان قهرمان معرفی می‌شود و تیم‌های شهید شاملی با 16 امتیاز، ذوب‌آهن با 14 امتیاز و سپاهان با 12 امتیاز در رده‌های دوم تا چهارم قرار می‌گیرند. این تیم‌ها در جریان مسابقات هم همیشه در رده‌های بالایی قرار داشتند.
رئیس فدراسیون هندبال درخصوص رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا، خاطرنشان کرد: ایران دو سهمیه در این رقابت‌ها خواهد داشت که مس کرمان و شهید شاملی کازرون به عنوان تیم‌های اول و دوم به آسیا خواهند رفت. اگر به هر دلیلی این دو تیم نتوانند به آسیا بروند، اولویت بعدی به ترتیب با تیم‌های ذوب‌آهن و سپاهان خواهد بود.
پاکدل با اشاره به پرداخت قرارداد بازیکنان توسط باشگاه‌ها تصریح کرد: از 18 هفته لیگ برتر هندبال 14 هفته برگزار شد. ما با مدیران عامل باشگاه‌ها هم صحبت کردیم و اکثر تیم‌ها نظر مثبتی روی خاتمه لیگ داشتند. در رشته هندبال سقف قراردادها نسبت به سایر رشته‌ها پایین‌تر است، به همین دلیل امیدواریم در یک فضای دوستانه و منطقی این موضوع بین باشگاه‌ها و بازیکنان حل شود. ما باشگاه‌های خوبی داریم، ضمن اینکه در اتفاقی که رخ داده، کسی مقصر نبود و در هر قرن شاید یک بار رخ دهد. باشگاه‌ها قطعاً شرایط بازیکنان و کشور را درک خواهند کرد و بازیکنان هم تعامل خواهند داشت تا در فضایی دوستانه این موضوع حل شود.
وی با بیان اینکه امسال تیمی ‌به رده پایین‌تر سقوط نخواهد کرد، گفت: 4 تیم نهایی لیگ دسته اول یعنی تیم‌های پرسپولیس بهبهان، کیمیاکاشت کردستان، مشهد و قم به لیگ برتر صعود می‌کنند و می‌توانند فصل آینده در لیگ برتر حاضر باشند.
رئیس فدراسیون هندبال در تشریح شرایط پذیرش تیم‌ها در سال 99، عنوان کرد: شرایط نسبت به سال‌های قبل کمی‌ متفاوت خواهد بود، چون قوانین جدی در این مسیر تصویب کرده ایم. به این ترتیب، تمام باشگاه‌ها باید تا تاریخ 21 خرداد نسبت به تسویه حساب با بازیکنان و فدراسیون اقدام کنند و 2 هفته هم برای بررسی به شکایات زمان وجود خواهد داشت. پس از تسویه حساب، تیم‌ها تا یکم مرداد ماه باید نسبت به پرداخت ورودی اقدام کنند و ضمانت نامه ماده 3 آیین‌نامه تضمین معاملات را هم باید ارائه دهند؛ وگرنه جایی در لیگ نخواهند داشت.
پاکدل افزود: به دلیل کمبود زمان فرصت تمدید این مهلت را هم نخواهیم داشت، چون در دهه اول یا دوم مرداد ماه باید لیگ برتر را قرعه کشی کنیم. شأن لیگ برتر باید حفظ شود. تمام تیم‌هایی که می‌خواهند در لیگ باشند، باید مجوزهای لازم را کسب کنند تا ما آنها را پذیرش کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی