[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

هیچ اصراری برای بازگشایی دانشگاه‌ها وجود ندارد، روزنامه شیراز نوین

عاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه اصراری برای بازگشایی دانشگاه‌ها وجود ندارد، گفت: این وزارتخانه پروتکل‌های بهداشتی را برای دانشگاه‌ها تدوین کرده؛ اما در حال حاضر کلاس‌های تئوری به شکل مجازی برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا، دکتر سیماسادات لاری در نشست خبری با خبرنگاران که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، به تشریح اقدامات وزارت بهداشت در دانشگاه‌ها در حوزه دانشجویی پرداخت و گفت: از همان ابتدای کار شیوع دستورالعمل‌های حفاظتی بهداشتی دانشجویان و بسته‌های حمایت روان تهیه و به دانشگاه‌ها ارسال شد. وی افزود: تعطیلی خوابگاه‌ها در اولین فرصت انجام گرفت. فعالیت‌های ورزشی هم تعطیل شد. اما در حال حاضر دانشجویان بالینی، دستیاران و اینترن‌ها در خط مقدم حضور دارند و همچنان کار می‌کنند.
معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت تأکید کرد: دانشجویان ما از همان ابتدا احساس مسئولیت کردند. پویش دانشجویی برای مقابله با ویروس کرونا اجرا شد. ۷۲۰۰ دانشجو شامل ۴۶۰۰ از وزارت بهداشت و ۲۲۰۰ از وزارت علوم و ۸۰۰ دانشجوی دانشگاه آزاد به این پویش مقابله، پیشگیری و تاب آوری و مستندسازی اضافه شدند. وی تأکید کرد: بانک اطلاعاتی به دانشگاه‌ها داده شده است و از این دانشجویان در حوزه‌های مختلف حضور دارند. دانشجویان محتوای علمی ‌و بیش از ۱۰۰ مقاله ترجمه کرده‌اند. ضمن اینکه با سازمان جمعیت هلال احمر همکاری کردند. بسته‌های فرهنگی داده شد. همچنین ارائه مشاوره‌های فرهنگی از سوی دانشجویان انجام شد و دانشجویان حتی در نقاهتگاه‌ها نیز حضور دارند. معاون فرهنگی دانشجویی وزیر بهداشت از بررسی سلامت روان کارکنان درمانی خبر داد و گفت: این موضوع از سوی اداره مشاوره ارزیابی می‌شود. همیشه این سؤال بود که اگر بحرانی پیش بیاید، آیا نسل جوان مثل قبل در صحنه حاضر هستند؟ این بحران نشان داد که جوانان در صحنه حاضر می‌شوند.
دکتر لاری خاطرنشان کرد: تعطیلی دانشگاه‌ها تا پایان فروردین ماه ادامه دارد. هیچ اصراری به بازگشایی دانشگاه‌ها وجود ندارد. وزارت بهداشت پروتکل‌های بهداشتی را آماده کرده و کلاس‌های تئوری به شکل مجازی ارائه می‌شوند تا دانشجویان عقب نمانند. کلاس‌های عملی هم در ثبات شرایط برگزار می‌شود.
وی در پاسخ به سؤال ایسنا در خصوص نحوه محاسبه شهریه خوابگاه‌های دانشجویی خودگردان اشاره کرد و گفت: این موضوع اهمیت زیادی دارد؛ اما هنوز تصمیمی ‌در این زمینه اتخاذ نشده است. با کمک صندوق رفاه دانشجویان و دانشگاه‌ها تصمیمی‌ خواهیم گرفت تا نهایت مساعدت با دانشجویان فراهم شود.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در خصوص آمار فوتی دانشجویان ناشی از ابتلا به کرونا اشاره کرد و گفت: آمار تفکیک شده‌ای از ابتلا و مرگ دانشجویان بر اثر کرونا نداریم، اکثراً دانشجویانی بودند که بهبود پیدا کردند. البته تعدادی فوتی از دانشگاه‌های وزارت علوم داشتیم؛ اما از علوم پزشکی آمار فوتی نداریم و اگر موردی هم بوده بهبودی حاصل شده است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی