[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

روند صعودی مسمومیت با الکل کاهشی شد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس اورژانس فارس خبر داد: 
روند صعودی مسمومیت با الکل کاهشی شد 

ایسنا/فارس: طی یک هفته اخیر و بر خلاف هفته‌های ابتدایی شیوع کروناویروس در کشور، شاهد کاهش قابل توجه سرعت روند صعودی مسمومیت با الکل در استان فارس هستیم.
طی هفته‌های اول شیوع کروناویروس در کشور و براساس ترویج شایعاتی در خصوص تأثیر الکل بر ضدعفونی شدن مجاری دهانی و کاهش احتمال ابتلا به کووید۱۹، شاهد سیر صعودی تعداد افرادی که با علائم مسمومیت الکلی به مراکز درمانی فارس مراجعه می‌کردند، بودیم؛ به طوری که آمار فوت شدگان بر اثر مسمومیت با الکل، با سرعت به عدد ۷۰ نفر رسید.
به گزارش ایسنا، در یک هفته اخیر و با توجه به حجم اطلاع‌رسانی رسانه‌ها در خصوص بی تأثیر بودن مصرف خوراکی الکل بر روند ابتلا به بیماری کووید۱۹ و فعالیت گسترده دانشگاه علوم پزشکی در ارتقای آگاهی‌های عمومی ‌در این خصوص و اقدامات انتظامی ‌و امنیتی انجام شده در راستای برخورد با تهیه و توزیع کنندگان مشروبات الکلی، شاهد کم شدن سرعت مسمومیت با الکل در استان فارس و مرگ ناشی از این مسمومیت بودیم.
رئیس اورژانس استان فارس در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اضافه شدن تعداد فوت شدگان ناشی از مسمومیت با الکل به ۹۳ نفر تا صبح دوشنبه ۲۵ فروردین، خاطرنشان کرد که این تعداد طی روزهای بیستم تا ۲۵ فروردین ۲ نفر افزایش داشته است.
محمدجواد مرادیان خاطرنشان کرد که شمار مسموم شدگان بر اثر مصرف الکل از صبح روز بیستم فروردین تا صبح دیروز از ۷۲۷ نفر به ۷۸۲ نفر افزایش یافته و این نیز نشان دهنده کاهش آمار این مراجعان است.
مرادیان در عین حال اضافه کرد: از تعداد ۷۸۲ نفری که به علت مسمومیت با الکل به مراکز درمانی استان مراجعه کرده‌اند، ۶۸۹ نفر بستری شده و تحت درمان هستند.
این مقام مسئول بار دیگر تأکید کرد که مصرف خوراکی الکل، نه تنها در پیشگیری از شیوع کروناویروس و ممانعت از ابتلا به کووید۱۹ تأثیری ندارد، بلکه لطمه‌های غیرقابل جبرانی به اندام‌های حیاتی بدن وارد خواهد کرد؛ به طوری که امکان از کار افتادن کلیه‌ها و مرگ را به دنبال دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی