[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

مراکز آموزشی شیراز از نظر بهداشت و ایمنی بازرسی می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی‌شهر شیراز گفت: به منظور ارتقای سطح بهداشت و ایمنی، تمام مراکز آموزشی تحت نظارت آموزش و پرورش بازرسی می‌شوند.
به گزارش روابط عمومی ‌و امور بین‌الملل شورای اسلامی ‌شهر شیراز، دکتر علی ناصری با اشاره به بندهای ۱۸، ۱۹، ۲۰ و ۲۱ ماده ۸۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی ‌کشور، در جلسه یکصد و پانزدهم این کمیسیون که از طریق ویدیوکنفرانس برگزار شد، از عملیاتی شدن برخی از این بندها، به ویژه بند مربوط به بازرسی از تمام مراکز آموزشی تحت نظارت آموزش و پرورش، قبل و در حین سال تحصیلی گفت. وی تصریح کرد: با تشکیل کمیته‌ای مرکب از نمایندگان آموزش و پرورش، مراکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی، اداره حفاظت محیط زیست، جمعیت هلال احمر، سازمان نظام روان شناسی، سازمان بهزیستی و شهرداری، مدارس دولتی، غیردولتی و سایر مراکز آموزشی شیراز  مورد بازرسی قرار می‌گیرند تا کلیه موارد نقص بهداشتی و ایمنی که سلامت جسمی‌ و روانی دانش آموزان را به خطر می‌اندازد شناسایی و به مسئولان آموزش و پرورش و آموزشگاه‌های مربوطه ابلاغ شود.
وی افزود: چنانچه شورا اصرار بر عدم رعایت موازین بهداشتی و ایمنی از سوی متولیان امور را ملاحظه کند، مراتب را طی مصوبه‌ای به اداره کل آموزش‌وپرورش و کارگروه سلامت شهرستان منعکس خواهد کرد.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی ‌شهر شیراز به دیگر بندهای این ماده اشاره داشت و گفت: همچنین با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی، مدیریت جهاد کشاورزی، سازمان حفاظت محیط زیست شیراز، سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، کمیته‌ای مرکب از نمایندگان نهادهای فوق الذکر به منظور کنترل کیفیت فرآورده‌های کشاورزی عرضه شده در میادین عرضه محصولات فوق تشکیل می‌شود.
ناصری تأکید کرد: سازمان سامان دهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری نیز موظف است حداکثر ظرف مدت 20 روز از تاریخ ابلاغ این دستور العمل، راهکارهای اجرایی مطابق با تجربیات دیگر کشورها در خصوص موضوع فوق را تهیه و به شورای اسلامی ‌شهر ارائه کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی