[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

دو بیمارستان شیراز عضو طرح بزرگ سازمان بهداشت جهانی شدند، روزنامه شیراز نوین

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و رئیس کارگروه علمی ‌مبارزه با ویروس کرونا در دانشگاه، از عضویت بیمارستان‌های شهید دکتر چمران و حضرت علی اصغر(ع) شیراز در طرح بزرگ درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا که از سوی سازمان جهانی بهداشت ارائه شده است، خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی ‌بیمارستان شهید دکتر چمران، دکتر محسن مقدمی با اعلام این خبر گفت: بیمارستان‌های شهید چمران و حضرت علی اصغر(ع) شیراز به عنوان بیمارستان‌های منتخب طرح بزرگ درمانی سازمان بهداشت جهانی در درمان بیماران مبتلا به کرونا قرار گرفتند.
این فوق تخصص بیماری‌های عفونی، انتخاب و وارد شدن بیمارستان‌های شهید دکتر چمران و حضرت علی اصغر(ع) شیراز در طرح جامع و بزرگ سازمان بهداشت جهانی را برای کشور، استان فارس و دانشگاه علوم پزشکی شیراز افتخار بزرگی دانست و افزود: با ورود بیمارستان‌های شهید چمران و حضرت علی اصغر(ع) در این طرح، ما می‌توانیم داروهایی که جزو داروهای اصلی بیماری کرونا بوده را در دسترس داشته باشیم. در حال حاضر این داروها در شیراز موجود بوده و از آن برای درمان بیماران بدحال و سایر بیماران استفاده می‌شود.
دکتر مقدمی ‌گفت: هدف از اجرای طرح جامع و بزرگ سازمان بهداشت جهانی آن است تا اطلاعاتی که از بیماران کسب می‌شود را جمع‌آوری کرده و در ایجاد یک پروتکل بزرگ جهانی در درمان بیماران کرونایی سهیم شویم.
رئیس بیمارستان شهید دکتر چمران شیراز نیز در این‌باره گفت: این طرح تحت عنوان طرح مطالعاتی SOLIDARITY از سوی سازمان بهداشت جهانی و در بیش از ۹۰ کشور دنیا، با هدف تسریع در یافتن درمان مؤثرتر بیماری کرونا در حال اجراست که این مرکز هم توانسته است با وارد شدن در این پژوهش جهانی، گامی‌ مؤثر در پیشرفت درمان بیماری کرونا بردارد.
دکتر سید علی‌ هاشمی افزود: امیدواریم با مشارکت همه جانبه همکاران، در سرعت بخشیدن به روند درمان موفق این بیماری نقش مؤثری ایفا کنیم.
در ادامه، مدیر بیمارستان شهید دکتر چمران با اشاره به جزئیات اجرای این طرح گفت: از ششم اسفند سال گذشته با تخلیه بیمارستان و ایجاد زیرساخت‌های تجهیزاتی، دارویی، فیزیکی و منابع انسانی، آمادگی‌های لازم برای پذیرش بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این مرکز درمانی فراهم شد.
دکتر حسین زارعی افزود: از شانزدهم اسفند نیز این بیمارستان به عنوان مرکز درمان بیماران مبتلا به کرونا، پذیرای این بیماران از سایر بیمارستان‌های شیراز و همچنین سایر شهرستان‌های استان فارس شده است.
مدیر بیمارستان شهید دکتر چمران ضمن قدردانی از تمام ‌همکاران فداکار در عرصه مبارزه با بیماری کرونا افزود: کاهش تردد، رعایت فاصله اجتماعی، دریافت اخبار از رسانه‌های معتبر و مطمئن و تلاش فردی و جمعی برای کاهش شیوع این بیماری، نقطه عطف مبارزه با این بیماری است و امیدواریم با به‌کارگیری و رعایت توصیه‌های متخصصان و مسئولان، در جهت تسریع سیر پیشرفت درمان و کاهش همه گیری، نقش مؤثر و مفیدی را ایفا کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی