[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

گام‌های بلند مکانیزاسیون کشاورزی ، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در سال گذشته به منظور توسعه مکانیزاسیون در زیربخش‌های زراعت، باغبانی، شیلات و آبزیان، امور دام و منابع طبیعی 1470 میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون و 2750 میلیون ریال کمک بلاعوض در این استان پرداخت شد.
به گزارش شیرازنوین، محمد مهدی قاسمی ‌تصریح کرد: این تسهیلات شامل 1350 میلیارد ریال خط اعتباری مکانیزاسیون، یکصد میلیارد ریال منابع 4درصدی و بیست میلیارد ریال سرمایه در گردش بود.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 1180 میلیارد ریال تسهیلات در قالب خط اعتباری مکانیزاسیون به استان فارس تخصیص داده شد، افزود: علی رغم محدودیت‌های ایجادشده در تأمین تراکتور و کمباین داخلی و خارجی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، موفق به جذب 121درصدی منابع  تخصیصی شد.
به گفته قاسمی، تسهیلات کم بهره و با سود 4درصدی به منظور خرید انواع دستگاه‌های کشت مستقیم و ساقه خردکن، کمباین وش‌چین پنبه، پهپاد سم پاش و بذرکار سبزی و صیفی جات به متقاضیان پرداخت شد. او می‌گوید: پرداخت کمک‌های بلاعوض به منظور حمایت از تأمین ادوات مورد نیاز در پروژه توسعه دانه‌های روغنی به 38 نفر از بهره‌برداران صورت گرفت.
قاسمی ‌با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید و با همکاری همه‌جانبه و قابل تحسین بانک کشاورزی در هفت مرحله تسهیلات در قالب خط اعتباری مکانیزاسیون  با نرخ سود 15 درصد و بازپرداخت 5 تا 7ساله  به بهره‌برداران بخش پرداخت شده است، یادآور شد: در استان فارس در مدت مذکور مبلغ 4260  میلیارد ریال از این اعتبارات جذب شد.
این مقام مسئول بیان کرد: از اعتبارات مذکور 3594  دستگاه انواع تراکتور، 385 دستگاه کمباین برداشت غلات منطبق بر جدیدترین تکنولوژی‌های روز و 1700 دستگاه انواع دنباله بند به ناوگان مکانیزاسیون استان اضافه شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس ابراز کرد: تقویت ناوگان ماشین‌های کشاورزی استان در سال‌های یادشده، افزایش ضریب مکانیزاسیون استان فارس به عنوان یکی ازشاخصه‌های مهم مکانیزاسیون از ۱.۲۵ در سال92 به ۲.۰۶ اسب بخار در هکتار در پایان سال گذشته به همراه داشته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی