[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

فرماندار سپیدان: خسارت بارندگی به زیرساخت‌های ارتباطی سپیدان ۹ میلیارد ریال بود، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- فرماندار شهرستان سپیدان با اشاره به بارندگی‌های اخیر در این شهرستان گفت: برآورد می‌شود این بارندگی‌ها بیش از ۹ میلیارد ریال خسارت به ابنیه فنی و روسازی راه‌های اصلی و روستایی شهرستان خسارت زده باشد.
جمال جوادی جهرمی‌ در نشست با مدیران با بیان اینکه بیشترین خسارت‌ها در جریان این بارندگی‌ها به پل‌های روستایی بخش مرکزی سپیدان وارد شده است، افزود: خسارت‌ها شامل آسیب به پل‌های جاده تنگ سرخ، جاده شیربابا، نسه اهدا و نشست آسفالت در محور اردکان به اقلید بوده است. وی با بیان اینکه به رغم حجم بارش‌ها در جاده‌های اصلی و محورهای فرعی مسدودی نداشته ایم، گفت: هیچ مشکل خاصی در راه‌های شهرستان سپیدان به وجود نیامده و تمام راه‌ها باز است و تردد در آنها جریان دارد.
فرماندار سپیدان همچنین در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا با تأکید بر حفظ حرمت پیکر جان‌باختگان ناشی از بیماری کرونا، اظهارکرد: تاکنون در شهرستان فوتی ناشی از ویروس کرونا گزارش نشده است؛ اما در صورت لزوم همه ضروریات به صورت محترمانه و طبق موازین شرعی و پروتکل بهداشتی انجام خواهد شد.
جوادی جهرمی ‌افزود: شایعات درباره شیوه خاص تدفین متوفیان مبتلا به کرونا به هیچ عنوان صحت ندارد؛ اما مراحل انتقال و تدفین این افراد کمی ‌متفاوت‌تر از سایر فوت‌شدگان است که البته این روند متفاوت تنها یک دلیل اصلی دارد و آن‌هم جلوگیری از انتقال ویروس کرونا به افراد سالم است.
وی ادامه داد: افراد فوت شده بر اثر بیماری کرونا یا افراد مشکوک، براساس پروتکل‌های ویژه ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت و با رعایت کامل موازین شرعی و بهداشتی غسل داده شده و سپس اجساد در مکانی از  آرامستان که برای آنها در نظر گرفته شده، دفن می‌شوند.
رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونا در شهرستان سپیدان با بیان اینکه احتمال انتقال این ویروس به افراد حاضر در تجمعات وجود دارد و باید حتی‌المقدور از قرار گرفتن در تجمعات مرتبط و ایجاد تراکم خودداری کرد، گفت: بهتر است در این دوره خاص، تسلیت گویی‌ها عمدتاً به شکل تلفنی یا از طریق اینترنت و شبکه‌های اجتماعی و غیرحضوری باشد، بدون شک، مردم فهیم ما و خانواده درگذشتگان، شرایط ویژه حاضر را درک می‌کنند و حاضر نیستند سلامت کسی برای تسلیت‌گویی به ایشان به خطر بیفتد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی