[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

فرمول جدید خصوصی‌سازی سرخابی‌ها؛ واگذاری سهام، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال می‌گوید مخالفتی با خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس ندارد؛ ولی تأکید می‌کند این پروژه باید اصولی پیگیری شود.
 صادق درودگر، رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال در گفتگو با ورزش سه در مورد خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: بعد از اینکه یک مصاحبه تلویزیونی داشتیم، آقای شمس از سازمان خصوصی‌سازی با من تماس گرفت و توضیحاتی به من داد در مورد استادیوم‌های دو باشگاه و شرایط خصوصی کردن این دو باشگاه که به نظرم متفاوت از گذشته است. در واقع، روش این خصوصی‌سازی با سنوات گذشته تفاوت دارد. او ادامه داد: اولاً آن دو باشگاهی که منظور ایشان بوده، ورزشگاه امام رضا و ورزشگاه کاظمی ‌نیستند، بلکه ورزشگاه مرغوبکار و درفشی‌فر است  که متعلق به اداره ورزش و جوانان کشور است و امکان انتقال سندش وجود دارد.
درودگر در مورد نحوه واگذاری دو باشگاه نیز توضیح داد و عنوان کرد: سهام این دو باشگاه قرار است در بورس ارائه شود و قیمت‌گذاری برند دو باشگاه را انجام بدهند و برایشان اوراق بهادار در بورس به فروش برسانند و ارزش دارایی‌های ثابت آنها را به صورت واقعی نشان دهند.
رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال افزود: همچنین طبقات برند را هم می‌خواهند در طبقات ۴۵گانه ایجاد کنند که این کار می‌تواند خیلی مؤثر باشد. من خودم فکر نمی‌کردم در این زمینه این‌قدر کارشناسی کرده باشند. سال مالی گذشته هم تلاش کرده بودند تراز مالی باشگاه را مثبت کنند که کار خوبی است.  
درودگر توضیح داد: چون می‌خواهند بر اساس ماده ١۴١ قانون تجارت بدهی‌های این‌ها را پاک کنند و در ٣١ خرداد ١٣٩٩ که سال مالی پرسپولیس است و ٣١ تیرماه که سال مالی استقلال است، که باید مدیران دو باشگاه کمک کنند تا این اتفاق بیفتد، گفته‌اند کارهایی برای ارائه سهام انجام خواهند داد. اگر این جدیت واقعاً وجود داشته باشد، گام بسیار مهمی ‌است.
صادق درودگر در ادامه با اشاره به نقش حمایتی دولت در پیشبرد این پروژه اضافه کرد: اما اساسی‌ترین نکته این است که اگر همه این تلاش‌ها انجام شود، ولی حمایت دولت و مجلس وجود نداشته باشد و مجلس قوانین حمایتی برای بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری در فوتبال نگذارد و موضوع حق پخش به صورت جدی عملیاتی نشود، متأسفانه با مشکل مواجه می‌شویم؛ ولی در مجموع گام‌هایی که در این راستا برداشته شده، اتفاقات خوبی بوده است. رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال حرف‌هایش را این‌گونه پایان داد: من این‌ها را گفتم که بگویم من مخالف خصوصی‌سازی نیستم و موافق آن هستم؛ ولی باید به صورت پایدار و اصولی باشد. این که بخواهیم از شر این دو باشگاه راحت شویم، درست نیست. الآن دیگر روش فروختن به فرد نیست و با یک روش کارا با روش‌های مؤثری پیگیر این موضوع خواهیم بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی