[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

مشکلات پروژه فیبر نوری شیراز را پیگیری می‌کنیم، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی‌ شهر شیراز از پیگیری برای رفع مشکلات پروژه فیبر نوری در شیراز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی‌ و امور بین‌الملل شورای اسلامی ‌شهر شیراز، دکتر لیلا دودمان در بیست و یکمین جلسه کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات که به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور اعضا و جمعی از مدیران شهرداری تشکیل شد، اظهار داشت: هماهنگی‌های لازم به منظور برگزاری جلسات با شهردار، شهرداران مناطق، معاونت عمرانی و شورای ترافیک انجام خواهد گرفت تا مشکلات موجود در پروژه فیبر نوری حل و فصل شود.
وی اضافه کرد: گزارش پروژه فیبر نوری هر هفته توسط ایرانسل و شهرداری به کمیسیون ارائه می‌شود تا مشکلات موجود و عدم حفاری‌ها بررسی و بیان شود.
او با اشاره به بررسی لایحه مربوط به پیوست فنی فیبر ‌نوری و قرارداد آن تأکید کرد: مقرر شد لایحه مربوط به پیوست فنی فیبر ‌نوری مورد بررسی دقیق نماینده سرمایه‌گذاری، ریاست سازمان فاوا و نماینده کمیسیون قرار گرفته و نقطه نظرات مربوط به رفع ابهامات موجود به کمیسیون اعلام شود.
وی یکی از الزامات توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح ملی را تبیین اهداف کلان جهت تأمین نیازهای رفاهی، اقتصادی و مدیریتی جامعه عنوان کرد. رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی ‌شهر شیراز اضافه کرد: مدیریت بحران، حل چالش‌های مدیریتی و ترافیکی شهرها و ایجاد بسترهای مناسب جهت امنیت انتقال اطلاعات از جمله محورهایی است که در تبیین اهداف میان‌مدت، بلندمدت و استفاده از فناوری‌های نوین مورد توجه دست‌اندرکاران است.
دودمان با تأکید بر اینکه یکی از کاربردهای شهر هوشمند ارتقای کیفیت عملکرد و تعامل خدمات شهری است، تصریح کرد: کاهش هزینه‌ها، مصرف منابع و بهبود ارتباطات بین شهروندان و دولت در تعامل با ذی‌نفعان بخش‌های مختلف توسعه خدمات از جمله بانک‌ها، شهرداری‌ها، اپراتورهای تلفن همراه، خدمات درمانی، خدمات مدیریت شهری و... است که باید مورد تأکید قرار گیرد.
او گفت: به واسطه گستره فناوری‌هایی که در چهارچوب شهر هوشمند پیاده‌سازی خواهند شد، اصلی‌ترین ابزار ایجاد و گسترش شهر هوشمند در راستای فناوری، ایجاد و بسترسازی زیرساخت پرسرعت و امن آن است.
وی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری‌های زیادی در موضوعات زیرساختی به ویژه پروژه‌های نصب فیبر نوری در شهرداری شیراز صورت پذیرفته است، خاطرنشان کرد: در این راستا شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل با مشارکت شهرداری، اقدام به ایجاد زیرساخت فیبر نوری در شیراز کرده که کمک شایانی به شکل گیری شهر هوشمند خواهد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی