[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

قطع زنجیره ویروس کرونا در اولویت باشد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشست ویدئوکنفرانسی با رؤسای شبکه‌های بهداشت و درمان فارس بر تلاش برای قطع زنجیره کرونا با تمام ‌ظرفیت‌های موجود تأکید کرد. 
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس دانشگاه با قدردانی از عملکرد پزشکان، پرستاران، مسئولان و کارکنان حوزه سلامت فارس در برابر بیماری کووید۱۹، بر تلاش برای قطع زنجیره کرونا و تسریع در بیماریابی با تمام ‌ظرفیت‌های موجود تأکید کرد.
دکتر مهرزاد لطفی با بیان اینکه تمام کارکنان مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برای عبور از بحران کرونا فعالانه پای کار هستند، بر استفاده از توانمندی‌های بسیج سلامت در مبارزه با کرونا نیز تأکید کرد.
او یادآور شد: با توجه به میزان کافی تجهیزات آزمایشگاهی، لازم است از تمام ‌افراد مشکوک به بیماری کووید۱۹، تست کرونا گرفته شود تا هرچه زودتر با بیماریابی بتوانیم بیماری را کنترل کنیم. رئیس دانشگاه در این نشست، مسائلی مانند میزان تعداد ماسک و دستکش، انجام سی‌تی‌اسکن، تعطیلی مراکز و واحدهای متخلف، موجودی دارو و تجهیزات پزشکی را مورد بررسی قرار داد. در این نشست معاونان درمان، بهداشت، توسعه مدیریت و منابع و غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در خصوص حوزه‌های مرتبط با معاونت‌ها، گزارش و فرآیندها و پروتکل‌هایی ارائه دادند. رؤسای شبکه‌های بهداشت و درمان استان در این نشست نیز در خصوص توزیع ماسک، بیماریابی، تب سنجی، اعتبارات، پزشکان خانواده شهری و روستایی، مسائل موجود در بیمارستان‌های شهرستان‌ها، نقاهتگاه‌ها، تیم‌های واکنش سریع، مراکز خدمات ۱۶ساعته درمان سرپایی کرونا، اورژانس، امکانات و تجهیزات، مبتلایان به کرونا، کوچ عشایر، بهداشت حرفه‌ای توضیحاتی ارائه دادند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی