[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

مدیرکل آموزش و پرورش فارس تأکید کرد: آموزش مجازی در توسعه عدالت آموزشی مؤثر است، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: آموزش مجازی می‌تواند زمینه توسعه عدالت آموزشی را فراهم کند و لازم است با بازگشایی مدارس، از ظرفیت فضای مجازی بیشتر استفاده شود.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی ‌آموزش‌وپرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در یکصد و سی و هفتمین جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان که با حضور استاندار فارس برگزار شد، گفت: مدرسه کانون تربیت محله است و آموزش، تنها یکی از کارکردهای آن است.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به کارکردهای متنوع مدرسه در تعلیم و تربیت دانش آموزان و اهمیت کارکرد روحی و روانی حضور دانش آموزان در فضای مدرسه، گفت: آموزش مجازی می‌تواند زمینه توسعه عدالت آموزشی را فراهم کند و لازم است با بازگشایی مدارس، از ظرفیت فضای مجازی بیشتر استفاده شود.    
وی با اشاره به تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا، گفت: با تلاش‌های انجام‌شده در سطح استان فارس، در زمینه آموزش دانش‌آموزان پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم.
اسماعیلی افزود: با تعطیلی مدارس، بیشتر همکاران فرهنگی به‌صورت خودجوش و با بهره‌گیری از امکانات و توان خود در حوزه‌های مختلف؛ ازجمله فعالیت‌های اجتماعی همچون تولید ماسک، ضدعفونی اماکن مختلف و فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی، از توقف روند آموزش دانش آموزان خود جلوگیری کردند.
وی گفت: با تلاش معلمان، آموزش به سمت فضای مجازی کشیده شد و اداره کل آموزش‌وپرورش نیز به‌منظور هدایت این روند به سمت‌وسوی مناسب، اقدامات مختلفی انجام داد که از آن جمله می‌توان به راه‌اندازی سامانه و نرم‌افزارهای آموزشی استانی و تهیه محتوای آموزشی با بهره‌گیری از معلمان توانمند اشاره کرد.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس به برخی دیگر از اقدامات انجام‌شده در این زمینه اشاره کرد و گفت: با توجه به عملکرد خوب فرهنگیان فارس و  ظرفیت‌های موجود در استان در زمینه تولید محتوای استاندارد، سامانه آموزش مجازی سمپاد کشور نیز با مدیریت آموزش‌وپرورش استان فارس رونمایی شد و آموزش درس زیست‌شناسی دوره دوم متوسطه و برق و مکانیک دوره فنی و حرفه‌ای نیز برای ارائه به سراسر کشور به فارس واگذار شد.
طراحی و جمع‌آوری سؤالات آنلاین، تهیه کلیپ‌های رفع استرس با هدف توجه به جنبه‌های روحی و روانی دانش‌آموز آن، راه‌اندازی پویش‌های ویژه دانش‌آموزان و خانواده‌های آن‌ها به‌منظور ایجاد تعامل اجتماعی و فرهنگ‌سازی در بین اعضای خانواده، ارائه مشاوره‌های تربیتی تحصیلی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برای دانش آموزان، توجه به تقویت مهارت‌های نوشتاری دانش آموزان و راه‌اندازی جشنواره هنری با موضوع زندگی و کرونا از دیگر فعالیت‌های آموزش‌وپرورش فارس بود که اسماعیلی به آن‌ها اشاره کرد.
وی همچنین با اشاره به ظرفیت‌های خوب هنرستان‌های فارس برای کمک به پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، گفت: هم‌اکنون در چند هنرستان شیراز، با تأیید دانشگاه علوم پزشکی شیراز نزدیک به 6هزار ماسک چهار لایه به‌صورت روزانه تولید و عرضه می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی