[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

کارت هوشمند رانندگان غیرحضوری تمدید می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس از ادامه  تمدید غیرحضوری کارت هوشمند رانندگان استان فارس به منظور کاهش شیوع بیماری کرونا خبرداد.
به گزارش روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس، مهندس علیرضا سیاهپور با بیان اینکه از شروع شیوع بیماری ویروس کرونا تمدید غیرحضوری کارت هوشمند رانندگان ناوگان حمل و نقل برون‌شهری آغاز شده، اظهار داشت: طی تمهیداتی برای حضور کمتر رانندگان در اداره کل برای پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا، تمدید کارت‌های هوشمندی که تاریخ انقضای آن‌ها تمام شده، از اوایل اسفند ماه سال گذشته آغاز و در سال جدید نیز ادامه دارد. 
وی با اشاره به اینکه 64 هزار و 605 کارت هوشمند رانندگان در استان فارس تاکنون صادر گردیده، گفت: از اوایل اسفند ماه سال گذشته تاکنون 4 هزار و 354 کارت هوشمند رانندگان به صورت حضوری و غیرحضوری تمدید شده است. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس همچنین در مورد نحوه تمدید غیرحضوری کارت‌های هوشمند رانندگان گفت: رانندگان گرامی می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی www.rmto.ir و ورود به قسمت کارت هوشمند و کلیک روی آیکون تمدید غیرحضوری، با وارد کردن کدملی و شماره کارت هوشمند جهت تمدید اقدام نمایند. مهندس سیاهپور در ادامه تصریح کرد: کارت سلامت رانندگانی که از تاریخ 10 اسفند ماه 98 باطل گردیده است به مدت دوماه شارژ شده و کارت سلامت رانندگانی که قبل از این تاریخ منقضی شده، بایستی جهت تمدید آن حتماً توسط مراکز طب کار صورت بگیرد و آخرین قبض پرداختی بیمه توسط بیمه ثبت گردد تا راننده در سیستم بیمه پرداز شده باشد، در غیر این صورت این دسته از رانندگان قادر به تمدید غیرحضوری نمی‌باشند. وی با یادآوری الزام اسکن مدارک تمدید توسط رانندگان در سامانه افزود: راننده تا 4 ماه فرصت دارد مدارک تمدید شامل گواهی عدم اعتیاد و اصل گواهی‌نامه را در سیستم اسکن کنند و نسبت به تمدید کارت سلامت خود در صورت اتمام اقدام نمایند.
براساس این گزارش، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در همین راستا در نظر دارد بخش عمده‌ای از خدمات خود را به صورت الکترونیکی و غیرحضوری به مراجعه کنندگان و شهروندان ارائه نماید که در این خصوص اقدامات مهمی صورت پذیرفته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی