[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

رئیس شورای شهر شیراز: شورای شهر شیراز با مصوبات خود از تولید حمایت می‌کند، روزنامه شیراز نوین

رئیس شورای اسلامی ‌شهر شیراز با اشاره به جایگاه کلیدی مردم در تحقق شعارهای کلان، گفت: در سال جهش تولید اعضای شورای شهر شیراز خود را موظف می‌دانند با مصوبات خود از حوزه تولید و تولیدکنندگان حمایت کنند.
به گزارش روابط عمومی‌ و امور بین‌الملل شورای اسلامی ‌شهر شیراز، دکتر سید عبدالرزاق موسوی با اشاره به نام‌گذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال «جهش تولید» گفت: ممکن است در نگاه اول برداشت شود که مخاطب این نام‌گذاری صرفاً بخش‌های اقتصادی اعم از کشاورزی و صنعتی است و در نتیجه تکلیفی متوجه سازمان‌ها و نهادهای دیگری همچون شهرداری و شورای اسلامی‌ شهر نخواهد بود؛ در حالی که در حقیقت نقش مستقیم و غیرمستقیم مردم و نمایندگان آنها در شورای شهر بسیار مهم و اثرگذار است.
وی با تأکید بر اینکه قانون‌گذار، شورای اسلامی ‌شهر را با هدف پیشبرد برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ایجاد کرده است، اظهار داشت: اعضای شورای شهر می‌توانند با مصوبات خود در جهت تسهیل و تسریع خدمات‌رسانی به مردم، کاهش هزینه‌های اداره شهر، افزایش منابع مالی و همچنین بهینه‌سازی زمان تلاش کنند.
موسوی مهم‌ترین تولید امروز را بهره‌گیری از اندیشه، خلاقیت و نوآوری در جهت استفاده بهینه از ظرفیت‌های منابع انسانی و مادی عنوان کرد و با تأکید بر نقش حمایتی شورای شهر از تولیدکنندگان حوزه مدیریت شهری با کمک دستگاه‌های مسئول، افزود: نقش مردم در تحقق اهداف و شعارهای کلان و به صورت خاص شعار امسال، پررنگ و کلیدی است. رئیس شورای اسلامی‌ شهر شیراز در ادامه موضوع مشارکت مردم و مأموریت شوراها در قانون را بسیار مهم توصیف و تصریح کرد: در ماده یک قانون شوراها و در موضوع مأموریت آن، این گونه عنوان شده است که پیشبرد سریع برنامه‌های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و سایر امور رفاهی از طریق همکاری مردم و با توجه به مقتضیات محلی باید انجام شود.
موسوی با اشاره به اینکه این مسئله مأموریت اصلی شوراست، عنوان داشت: در بند ۵ ماده ۸۰ همین قانون، شورا موظف شده است با همکاری دستگاه‌ها و سازمان‌های ذی‌ربط در خصوص مشارکت مردم در انجام خدمات اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، فرهنگی و آموزشی و سایر امور رفاهی برنامه‌ریزی کند.
وی تأکید کرد: شرط اولیه و اساسی تحقق اهداف و شعارهای کلان، اختصاص وقت کافی کمیسیون‌های تخصصی شورا و به ویژه رؤسای آن به این مسئله است که من از همکاران خودم این درخواست را دارم که در سال پیش رو تمام تلاش خود را در این خصوص به کار گیرند.
وی در پایان با اشاره به تکلیف شورای پنجم شیراز برای اطلاع‌رسانی گزارش عملکرد شورا و کمیسیون‌ها به مردم به صورت فصلی، خاطرنشان کرد: شهرداری نیز مکلف است گزارش عملکرد خود را به اطلاع مردم برساند، همان‌طور که ما وظیفه داریم گزارش عملکرد مالی اعم از درآمد و هزینه را به مردم بگوییم؛ چرا که همه اینها تکالیف قانونی است و شورا خودش باید در اجرای قانون پیش‌قدم باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی