[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۵
  • دوره جدید

ممنوعیت برگزاری کلاس‌های آموزشی جمعی تا اطلاع ثانوی، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ استان فارس گفت: برگزاری کلاس‌های آموزشی جمعی تا اطلاع ثانوی ممنوع است.
صابر سهرابی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، گفت: با توجه به ابلاغ «ستاد ملی مبارزه با کرونا» برای اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند، به آگاهی کلیه آموزشگاه‌های آزاد هنری و سینمایی می‌رساند جهت آغاز به کار مجدد فعالیت آموزشگاه‌ها باید ابتدا به سامانه salamat.gov.ir مراجعه و نسبت به درج مشخصات و دریافت کد رهگیری اقدام کنند.
وی اعلام کرد: نظر به اینکه آخرین مهلت ثبت اطلاعات در سامانه یاد شده تاریخ ۲۸ فروردین‌ماه است، یادآور می‌شود عدم ثبت‌نام در این سامانه منجر به عدم صدور مجوز فعالیت یا در صورت فعالیت موجب توقف فعالیت واحد کاری مربوطه خواهد شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس با تأکید بر اینکه در این راستا رعایت مواردی الزامی ‌است، گفت: واجب است تا اطلاعات واحد آموزشگاهی در سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ثبت و کد رهگیری دریافت شود. همچنین پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا در موضوع بهداشت محیط و ضدعفونی مداوم، تجهیزات و مکان مورداستفاده توسط آموزشگاه‌های آزاد هنری به‌دقت رعایت شود.
سهرابی ادامه داد: برگزاری کلاس‌های تک‌نفره (استاد- شاگرد) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بلامانع است و برگزاری کلاس‌های آموزشی جمعی تا اطلاع ثانوی ممنوع است. به منظور رعایت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، آموزشگاه‌ها مکلف‌اند از تجمع و حضور همراهان هنرجو در داخل آموزشگاه جلوگیری کنند.
به گفته وی، به‌منظور تداوم فعالیت‌های آموزشی، استفاده از امکانات فضای مجازی در صورتی مجاز است که با نظارت و برنامه‌ریزی آموزشگاه‌های آزاد هنری انجام شود و ثانیاً ارائه آموزش با استفاده از نرم‌افزارهای داخلی همانند نرم‌افزارهای مورداستفاده توسط دانشگاه‌ها و آموزش‌وپرورش برای ارائه آموزش مجازی، انجام گیرد، به‌طوری‌که نظارت و پاسخگویی آموزشگاه آزاد هنری امکان‌پذیر باشد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس در پایان گفت: آموزش هنری به‌صورت حضوری و نیز در بستر مجازی صرفاً با رضایت هنرجو و خانواده امکان‌پذیر است و اجباری نخواهد بود و هزینه استفاده از کلاس‌های آموزش هنری مجازی ۲۰درصد کمتر از کلاس‌های حضوری خواهد بود و شروع کار فعالیت آموزشگاه‌ها در تمام کشور به جز استان تهران از زمان صدور این اطلاعیه و با رعایت مفاد آن مجاز است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی