[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

فساد در ورزش در حال گسترش است، روزنامه شیراز نوین

حرف‌های رئیس سابق فدراسیون فوتبال از یک دستور زبان ساده پیروی می‌کند و مثل همیشه افشاگرانه و تندوتیز است. 
محمد دادکان در گفت وگو با خبرنگار  ورزش سه، در مورد فساد در ورزش، به خصوص در فوتبال گفت: متأسفانه در حال حاظر فساد در کشور به خصوص در ورزش در حال  گسترش است. با توجه به گستردگی فساد در جامعه، چطور توقع دارید در فوتبال فساد وجود نداشته باشد. در حال حاضر باشگاه پرسپولیس و استقلال بیش از۱۰۰میلیارد تومان بدهکار هستند. یکی نیست این موضوع را بررسی کند که چه مقدار از این مبلغ به زمان وزارتخانه فعلی مربوط است. چند وقت پیش هم حکم جدیدی از AFC صادر شد و مبلغ ۴۶۰ هزار دلار، معادل با ۱۰ میلیارد تومان را باید باشگاه پرسپولیس پرداخت کند. خب، بفرمایید چه کسی پاسخگوی این ضعف مدیریتی در دو باشگاه پرسپولیس و استقلال است؟  
کسی پیگیر این پول‌ها نیست
به نظر من دست فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و... در یک کاسه است. جالب است بدانید رئیس اسبق فدراسیون فوتبال حالا که پرونده‌اش در کمیته اخلاق و قوه قضاییه مطرح است، مدعی شده که اگر مشکل دارید من را ببرید تا مشکل را حل کنم. البته هدف وی کمک نیست؛ می‌خواهد آن حکمی ‌را که در دستگاه قضایی و کمیته اخلاق فدراسیون دارد، درست کند. من نمی‌دانم چرا وزارت ورزش جلوی آقایان را نمی‌گیرد؛ مثلاً مدیر عامل قبلی پرسپولیس در شش ماه مدیریتش ۶میلیارد جابجا کرد و هیچ کسی هم پیگیر ماجرا نشد.
 180 هزار دلار برای کنیا
یک روز در یک بازی ملی مقابل کنیا، جواد خیابانی در گزارش خود گفت فقط اسم بازیکنان کنیا در لیست است؛ اما این بازیکنان در زمین نیستند. تیم کنیا را واسطه به ایران آورده بود و ۱۸۰ هزار دلار هم پول گرفته بود. نکته جالب این بود که این قرارداد را دبیر فدراسیون امضا کرده بود. وی در آن زمان اعلام کرد که من  180هزاردلار را به فدراسیون بازمی‌گردانم. امروز شش سال از آن زمان می‌گذرد و پولی هم به فدراسیون بازگردانده نشده.
 قلب درد در فدراسیون
این پول‌ها متعلق به مردم ایران است و آقازاده‌ها در حال توسعه فساد در این مملکت هستند. وقتی هم کسی می‌خواهد برخورد کند، اول تهدید می‌شود و بعدش می‌گویند پسر فلان مسئول است و نمی‌شود با او برخورد قانونی کنیم. در همین فدراسیون هر زمان که بحث مالی و حیف میل بیت المال به وجود می‌آمد،  قلب یکی درد می‌گرفت و خود را بستری می‌کرد.
از این فرصت استفاده کنید
 ما باید برای مبارزه با فساد لیگ‌های فوتبال خود را تعطیل کنیم تا تکلیف همه بدهی‌های باشگاه‌ها مشخص شود. من فکر می‌کنم الآن به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی همه مسابقات و اماکن ورزشی، بهترین موقعیت است و وزارت ورزش و کمیته المپیک به راحتی می‌توانند مسائل را زیر نظر بگیرند و حسابرسی خوبی انجام بدهند. البته نه وزیر ورزش و نه رئیس کمیته ملی المپیک در امور فنی چیزی نمی‌دانند. تقصیری هم ندارند؛ چون آنهایی که اینها را بر منصب قدرت گذاشته‌اند، مقصرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی