[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

سلامت ورزشکاران و مردم اهمیت بیشتری دارد و فعلاً از برگزاری مسابقات جلوگیری می‌کنیم، روزنامه شیراز نوین

دکتر علی ماهر، جانشین معاون برنامه ریزی فرماندهی مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در حاشیه جلسه ستاد مقابله با کرونا در ورزش از ورزشکاران خواست همچنان در خانه به تمرین بپردازند.
 متن گفت و گوی کوتاه پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران با دکتر ماهر به این شرح است:
نظرتان در رابطه با تشکیل ستاد مقابله با کرونا در ورزش کشور چیست و در این خصوص چه توصیه‌هایی به ورزشکاران و این ستاد دارید؟
به خاطر تشکیل این ستاد از فدراسیون قدردانی می‌کنم؛ چرا که قدم مهمی ‌در کاهش ابتلای ورزشکاران کشور برداشته‌اند و اقداماتی که ما می‌توانیم انجام دهیم و پیشنهادهایی که ما به ورزشکاران عزیزمان می‌دهیم، این است که حتماً در قرنطینه بمانند و در مجامع عمومی ‌ظاهر نشوند، فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و در خصوص تمرینات هم برای این که آمادگی جسمانی‌شان حفظ شود، حتماً در منزل و در قرنطینه تمرین کنند.
با تمام دشواری‌های این شرایط، از ورزشکاران خواهش می‌کنیم در خانه و به صورت انفرادی تمرین کنند تا به بیماری مبتلا نشوند و خدای نکرده ما وجود عزیزشان را از دست ندهیم. طبیعتاً سختی این مسئله را درک می‌کنیم، اما سلامت عزیزان برای ما مهم تر است و به همین دلیل خواهش می‌کنیم ارتباط اجتماعی را به حداقل برسانند و از خروج از منزل اجتناب کنند.
علاقه مندان به فوتبال بسیار پیگیر هستند و در خصوص برگزاری مسابقات سؤال می‌کنند. شما افق این شرایط را چطور می‌بینید و آیا اصلاً امکان برگزاری مسابقات با توجه به این شرایط در کشور وجود دارد؟
ببینید، وقتی مسابقات المپیک با این اهمیت یک سال به تعویق می‌افتد و لیگ‌های معتبر جهانی مانند بوندس لیگا، لالیگا و... برگزار نمی‌شود، پس نباید انتظار داشت در کشور ما مسابقات برگزار شود؛ چرا که برای ما هم مانند کشورهای دیگر، سلامت ورزشکاران و مردم اهمیت بیشتری دارد و فعلاً از برگزاری مسابقات جلوگیری می‌کنیم تا زمانی که ان‌شاءالله امکان ابتلا به صفر برسد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی