[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

پس از کرونا، لیگ ادامه یابد، روزنامه شیراز نوین

حمیدرضا خلیقی- ایرنا - مهاجم تیم فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز اعلام کرد: ابتدا سلامتی مردم بسیار مهم است؛ اما پس از پایان یافتن شیوع کرونا بهتر است مسابقات لیگ دسته یک ادامه یابد، چرا که تیم‌ها سرمایه‌گذاری زیادی کرده‌اند.
بابا محمدی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: تا پایان لیگ دسته یک تنها هشت بازی باقی مانده و تیم‌های اول تا هشتم شانس صعود به لیگ برتر را دارند و در صورتی که خوب مدیریت و برنامه ریزی شود، می‌توان مسابقات را به انجام رساند و تکلیف تیم‌های صعودکننده و سقوط کننده را مشخص کرد.
وی که اهل تبریز است و  ۲۹ سن دارد، با بیان اینکه که برگزاری مسابقات باید بر اساس اعلام ستاد مبارزه با کرونا صورت گیرد، افزود: اگر اجازه داده شد باید به تیم‌ها یک فرصت سه هفته تا یک ماه را بدهند تا بازیکنانی که هیچ تمرینی نداشته اند دوباره بدن‌سازی کنند و سپس روانه مسابقات شوند. ضمن اینکه بازی‌ها هم فشرده برگزار نشود؛ چرا که امکان آسیب دیدگی بازیکنان بسیار زیاد است.
فصل بعد لیگ با تأخیر برگزار شود
بابا محمدی ادامه داد: می‌شود فصل بعد را با تأخیر برگزار کرد و اینکه همیشه فصل آغاز مسابقات شهریور ماه بوده است با یک ماه تأخیر در مهرماه برگزار شود؛ چرا که امسال این‌گونه شد و سال‌های بعد دیگر این مشکل به وجود نمی‌آید.
مهاجم هشت گله تیم فجر که سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی امید را دارد، اضافه کرد: اکثر کشورهای جهان با این  بیماری درگیر هستند و کسب و کار‌ها تعطیل شده و به اقتصاد کشور ما هم، به ویژه قشر آسیب پذیر و گارگران روزمزد زیان بیشتری وارد شده و باید حتماً این قشر بیشتر مورد حمایت دولت و نیکوکاران قرار گیرند.
وی اضافه کرد: این قشر مجبورند برای امر معاش به سر کار خود برگردند؛ اما دیگر کسانی مشکل که ندارند همچنان با توصیه متخصصان امور در خانه بمانند تا هر چه زودتر این بیماری تمام شود و مردم به آرامش برسند.
بازی بدون تماشاگر لذتی ندارد
محمدی با اشاره به اینکه بازی بدون تماشاگر اصلاً لذتی ندارد، اظهار داشت: اگر قرار است که مسابقات بدون تماشاگر برگزار شود، بهتر است انجام نشود؛ چرا که سلامتی  بازیکنان هم باید مدنظر قرار گیرد. ضمن اینکه ما دو بازی هم بدون تماشاگر برگزار کردیم که کیفیت خوبی نداشت.
بهترین خاطره
وی بهترین خاطره دوران ورزشی خود را صعود با تیم پارس جم جنوبی بوشهر به لیگ برتر  دانست و افزود: صعود به لیگ برتر لذت زیادی دارد؛ چرا که این امر موجب خوشحالی تماشاگران می‌شود و شور و شوق زیادی در جامعه به وجود می‌آید و امیدوارم با تیم فجر سپاسی هم این اتفاق بیفد و به لیگ برتر صعود  کنیم.
فجرسپاسی هنوز شانس صعود به لیگ برتر دارد
محمدی گفت: در این فصل از لیگ بهترین فرصت برای تیم فجر به وجود آمد و توانستیم در نیم فصل هم در صدر جدول قرار بگیریم؛ اما انتظار داشتیم در نیم فصل به تیم کمک شود و چند بازیکن را به خدمت بگیریم که این اتفاق نیفتاد؛ با این حال با هشت بازی باقی مانده هنوز شانس صعود داریم، چرا که فاصله تیم زیاد نیست و با یکی دو بازی می‌توان جبران کرد.
وی اضافه کرد: دوست دارم که همین فصل با تیم فجر به لیگ برتر صعود کنم؛ اما اگر این‌گونه نشد باید برای فصل بعد خوب برنامه ریزی شود و اگر قرار است از سوی مسئولان استان کمک شود، بهتر است پیش از مسابقات بودجه را مشخص کنند تا مدیران تیم تکلیف خود را بدانند و بتوانند تیم خوبی را ببندند.
چرا استان فارس به مانند سایر استان‌ها از تیم‌هایشان حمایت نمی‌کند
مهاجم تیم فجر با این پرسش که چرا استان فارس با وجود منابع، معادن و کارخانه‌های خوبی که دارد به مانند استان‌های دیگر از تیم فجر و قشقایی حمایت نمی‌کند، افزود: طی دورانی که بازی می‌کنم، در چندین استان حضور داشتم که مسئولان آن به خوبی از تیم‌های خود حمایت می‌کردند؛ اما در این شیراز این‌گونه نیست و به جز مدیر کل ورزش و جوانان  دیگر هیچ مدیری بر سر تمرین ما نیامده است و  نپرسیده شما چه کار می‌کنید.
وی بیان کرد: هنگامی ‌که در تیم نفت تهران بازی می‌کردم، معاون وزیر در تمرینات تیم حاضر می‌شد؛ بر خلاف فارس که این اتفاق نمی‌افتد و از مدیر کل ورزش و جوانان سپاسگزاریم که هرچه در توان داشت برای تیم ما گذاشت.
محمدی اضافه کرد: استان‌های هم‌جوار فارس هر کدام دو تیم در لیگ برتر دارند که وسعت این استان‌ها و منابع مالی آنها بسیار کمتر از فارس است؛ اما به خوبی حمایت می‌کنند و استانی مثل کرمان یک تیم در لیگ برتر و سه تیم هم در لیگ یک دارند که مدعی صعود هستند، از این رو معلوم است که تیم‌هایشان حمایت می‌شوند.
داشتن تیم لیگ برتر هم رونق اقتصادی و هم شادی دارد
وی گفت: داشتن تیم در لیگ برتر برای هر استانی علاوه بر رونق اقصادی شور و نشاط زیادی هم برای مردم به وجود می‌آورد که این بهترین سرگرمی ‌است. وقتی تیم‌های پرسپولیس و استقلال به شیراز بیایند، ورزشگاه پُر از تماشاگر می‌شود و تا مدت‌ها نیز هواداران فوتبال سرگرم خواهند بود و کسب و کار هم حسابی رونق می‌گیرد.
بازیکن تیم فجر افزود: اگر شهرداری شیراز به جای اینکه بخواهد در حین بازی‌ها به تیم‌ها کمک کند، بهتر است همان اول فصل مبلغ مورد نظر را  پرداخت کند تا بتوان خوب برنامه‌ریزی کرد و اگر مسئولان هم  همین کار را بکنند و بودجه ای معین در اختیار قرار دهند، تأثیر بهتری دارد.
محمدی اضافه کرد: اگر این کار در ابتدای فصل انجام شود، مسئولان باشگاه و مربیان مجبور نخواهند بود در حین مسابقات پیگیر پول باشند.
سابقه بازی
او بیان داشت: فوتبالم را از تیم‌های پایه نفت تهران شروع کردم و تا به حال نیز در تیم‌های بزرگسالان نفت تهران، سایپا، پیکان هم در لیگ برتر و هم در لیگ یک، فولاد یزد، گیتی پسند اصفهان، ایران جوان بوشهر، پارس جنوبی، شهرداری ماهشهر، خونه به خونه بابل و فجر شهید سپاسی سابقه بازی دارم.
وی از مهدی دینورزاد، رحیم عباسعلی، حسن حنیفی، سعید رجبی، فرهاد کاظمی‌، عبدالله ویسی، فیروز کریمی، دراگان اسکوچیچ، وینگو چیچ، گروسیان، مجید باقرنیا، سعید مفتخر، محمود خرمزی، مهدی تارتار، سید کوروش موسوی، علیرضا مرزبان و علیرضا منصوریان در تیم ملی امید به نام مربیان خود نام برد و از همه آنان تشکر و قدردانی کرد.
تیم فجر شهید سپاسی شیراز هم اینک در لیگ دسته یک با انجام ۲۶ بازی با ۳۷ امتیاز در رده هشتم جدول قرار دارد.
تیم مس رفسنجان با ۵۳ امتیاز صدرنشین است و شانس زیادی برای صعود به لیگ برتر دارد، تیم مس کرمان با ۴۶ امتیاز دوم و تیم‌های خوشه طلایی ساوه و آلومینیوم اراک با ۴۵ امتیاز سوم و چهارم هستند.
در مسابقات فوتبال لیگ دسته یک ۱۸ تیم شرکت دارند و پس از انجام ۳۴ بازی تیم‌های اول و دوم به لیگ برتر دوره بیستم در سال ۹۹ صعود خواهند کرد و ۲ تیم انتهای جدول هم راهی دسته دوم می‌شوند.
تیم‌های ملوان انزلی و شهرداری تبریز هم در خطر سقوط به دسته دوم قرار دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی