[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

همسان‌سازی و افزایش حقوق در بستر تورم ۹۹، روزنامه شیراز نوین

حداقل دریافتی ۲.۸ میلیون تومانی کارکنان، افزایش متوسط ۳۰ درصدی حقوق بازنشسته‌ها و همسان‌سازی پرداختی به آنها و همچنین برنامه‌ریزی برای احیا و ادامه رتبه‌بندی معلمان بخشی از هدف‌گذاری دولت در پرداخت‌های حقوقی سال جاری است.
به گزارش ایسنا، از فروردین ماه و بنابر آنچه در قانون بودجه مصوب و در دستور کار دولت قرار گرفت، پرداخت حقوق‌ها با تغییراتی نسبت به سال گذشته پرداخت خواهد شد.
این در حالی است که تغییر در روند پرداخت‌ها از پایان سال گذشته و با موافقت دولت و تأمین اعتبار برای استفاده از امتیاز تا ۵۰درصدی قانونی برای افزایش حقوق‌ها شروع شد و در سال جاری نیز با برنامه ای که در بخش‌های مختلف جهت همسان‌سازی حقوق مطرح است، ادامه دارد.
رشد ۷۰۰ هزار تومانی میانگین حقوق کارکنان در شرایطی حداقل حقوق کارکنان در سال گذشته به حدود ۱.۵ میلیون تومان می‌رسید که در سال جاری و با تکلیف قانون بودجه با متوسط ۱۵درصدی افزایش حقوق، دیگر هیچ کارمندی کمتر از ۲.۸ میلیون تومان دریافتی ندارد.
در سال جاری میانگین حقوق کل شاغلان از ۴.۷میلیون در سال گذشته به ۵.۴ میلیون تومان رسیده که رشد حدود ۷۰۰ هزار تومانی دارد.
اما بازنشسته‌ها در سال جاری اوضاع بهتری نسبت به قبل پیدا کردند؛ به طوری که در کنار رشد متوسط ۱۵ درصدی حقوق، ۱۰هزار میلیارد تومان هم برای همسان‌سازی پرداختی به آنها پیش‌بینی شد تا شرایط حقوقشان بهتر شود و آنها هم، مانند کارکنان، دریافتی کمتر از ۲.۸میلیون تومان نداشته باشند.
همسان‌سازی حقوق بازنشسته‌ها که از چند سال گذشته در حال اجرا بود، امسال با رشد ۱۰۰درصدی اختصاص منابع در این بخش همراه شد و متوسط رشد حقوق بازنشسته‌ها را به ۳۰درصد رساند؛ به گونه‌ای که میانگین حقوق بازنشستگان کشوری از حدود دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در سال گذشته به سه میلیون و ۷۹۹هزار تومان و میانگین حقوق بازنشستگان لشکری از سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به چهار میلیون و ۲۹۱ هزار تومان در سال جاری رسید.
در مجموع میانگین حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری از سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در سال ۱۳۹۸ با افزایش ۳۰.۵ درصدی به چهار میلیون و ۴۵ هزار تومان افزایش یافت.
اما توزیع حدود ۱۰ هزار میلیارد تومانی که برای همسان‌سازی حقوق کارکنان در نظر گرفته شده است در ۲۰ گروه شغلی توزیع می‌شود.  
بر این اساس، برای افرادی که در گروه‌های یک تا پنج قرار دارند از یک میلیون و ۱۳۵هزار تومان تا یک میلیون و ۱۹۴ هزار تومان به دریافتی‌شان اضافه خواهد شد. همچنین در گروه دوم که سطوح شش تا ۱۱ است از ۷۲۵هزار تا ۷۸۱هزار تومان، برای گروه سوم در سطح ۱۲ تا ۱۶ نیز بیش از ۸۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.
برای افرادی که در گروه ۱۷ تا ۲۰ قرار دارند از ۹۰۰هزار تا ۹۵۶ هزار تومان افزایش حقوق در نظر گرفته شده است. براین اساس، این افزایش برای یک میلیون و ۳۱۱ هزار نفر پیش‌بینی شده است.
اما گروه دیگر [سازمان برنامه و بودجه] حقوق‌بگیران دولت، فرهنگیان هستند که سال‌هاست دریافتی آنها با حواشی همراه بوده و رضایتی ندارد، این در حالی است که از سال گذشته رتبه بندی آنها نیز  با بودجه حدود ۲.۲هزار میلیارد تومانی در دستور کار قرار گرفت؛ ولی با توجه به شرایطی که حاکم است موجب رضایت آنها نیست.
این روزها جلساتی بین نمایندگان فرهنگیان و سازمان برنامه و بودجه و همچنین سازمان اداری و استخدامی ‌برای رسیدن به راه حل مناسبی برگزار شده؛ ولی تاکنون به جمع بندی نهایی نرسیده‌اند.
آخرین اعلام رئیس سازمان برنامه و بودجه در نشست‌های اخیر، نشان می‌دهد که وی انتقاد تشکل‌های فرهنگیان را پذیرفته و گفته که درست است دولت ۲۲۰۰ میلیارد تومان در سال گذشته برای رتبه‌بندی فرهنگیان اختصاص داد و برای افزایش ۵۰ درصدی امتیازات هم پرداخت‌هایی داشت؛ اما منجر به رضایت و تکریم فرهنگیان نشده است.
نوبخت اعلام کرده است که نظام رتبه‌بندی فرهنگیان را مجدداً احیا و اجرا و از فروردین امسال نظام رتبه‌بندی را ادامه پیدا می‌کند.
اما وضعیت کنونی پرداختی به فرهنگیان از این حکایت دارد که متوسط حقوق آنها از حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در سال ۱۳۹۲ به چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در سال گذشته و نزدیک به پنج میلیون تومان در سال جاری رسیده است که تا چهار برابر افزایش دارد.
قرار بر این است تا تمام ‌تغییرات پیش‌بینی شده در حقوق کارکنان، بازنشسته‌ها و معلمان از فروردین ماه در پرداختی آنها اعمال شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی