[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

معاون کل وزارت بهداشت: بازگشایی مشاغل پرخطر به معنای بازگشت به روال عادی نیست، روزنامه شیراز نوین

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کووید ۱۹ در استان فارس، با اشاره به بازدیدهای اخیر خود از اقدامات ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی کشور در زمینه مدیریت کروناویروس، گفت: این نخستین دانشگاهی است که برای تشکر از عملکرد مجموعه سلامت و استان آمده‌ام. 
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر ایرج حریرچی در ادامه سفر خود به استان فارس، در استانداری فارس و در نشست ستاد استانی مدیریت ویروس کرونا حضور یافت.
او هدف از سفر خود را تقدیر از خدمات دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مجموعه استانداری و دیگر ارگان‌های استان برشمرد و اظهار کرد: تا زمانی که یک بیمار مبتلا به کرونا در کشور وجود دارد، مبارزه با این بیماری به پایان نمی‌رسد و تا زمان ساخت واکسن و شناخت درمان این بیماری، یک خطر جدی وجود دارد.
این مقام مسئول در حوزه سلامت کشور با تأکید بر تداوم توجه به فاصله گذاری اجتماعی و رعایت اصول بهداشت فردی، گفت: آغاز به کار مجدد مشاعل کم خطر، به معنای بازگشت به روال عادی نیست.
دکتر حریرچی با بیان اینکه پیش بینی می‌شد استان فارس با شیوع بالای ابتلا به بیماری مواجه باشد، افزود: با همکاری خوب مجموعه قوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، استانداری، دیگر سازمان‌ها و دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان فارس در اجرای برنامه‌های پیشگیرانه که در کشور پیشگام بوده است، این نگرانی برطرف شد.
او همچنین جان‌فشانی و زحمات شبانه روزی پرستاران و پزشکان را از دیگر علت‌های موفقیت استان فارس در این زمینه برشمرد و ادامه داد: با برنامه ریزی درست، توجه به موضوع فاصله‌گذاری اجتماعی، شناسایی بیماران، افراد در تماس با آنان و ایزوله کردن افراد مشکوک، فارس در ردیف استان‌های دارای شیوع پایین قرار گرفته است.
معاون کل وزارت بهداشت، ظرفیت بالای نمونه گیری در فارس که منجر به شناسایی و ایزوله سازی شده است را مایه افتخار و تقدیر وزارت بهداشت عنوان کرد.
پایین بودن آمار مرگ و میر مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در فارس نسبت به آمار ابتلا، دیگر نکته مثبتی بود که دکتر حریرچی به آن اشاره کرد.
او با بیان شعار رئیس سازمان جهانی بهداشت با عنوان «test، test، test» اظهار کرد: در استان فارس، اجرای عملیاتی این شعار مشاهده می‌شود.
این مقام مسئول در وزارت بهداشت، ویروس کرونا را در کمین جامعه خواند و افزود: با توجه به گردش پذیر بودن فارس به ویژه در فصل بهار، بیم آن می‌رود که با افزایش آمار ابتلا مواجه باشیم که باید با در خانه ماندن، به سلامت خود و عزیزانمان، همچنین پزشکان و پرستاران و خانواده‌های آنان بیندیشیم. اگرچه معتقد هستم در خانه ماندن دشوار است، اما با مشارکت عمومی ‌می‌توان آمار ابتلا را به کمترین میزان کاهش داد.
دکتر حریرچی توزیع اعتبارات را بر اساس موفقیت و عملکرد استان‌ها در زمینه مدیریت کرونا عنوان کرد.
تأکید پایانی معاون کل وزارت بهداشت در جمع اعضای ستاد استانی مدیریت کرونا، این بود که تا زمان کشف واکسن و درمان این بیماری، زندگی کردن با کرونا را بیاموزیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی