[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۳
  • دوره جدید

ارتش همواره در کنار مردم بوده است، روزنامه شیراز نوین

ایسنا/فارس: فرمانده ارشد نظامی ‌ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد، با تأکید بر اینکه ارتش همواره در کنار مردم بوده است، کارنامه این نیروی نظامی ‌در تأمین و حفظ امنیت کشور، کمک‌رسانی در مواقع بحران و همراهی با مردم در شرایط دشوار را بسیار درخشان دانست. امیر سرتیپ ستاد ابوالقاسم رضایی، در مراسم رژه یگان‌های نمونه نظامی ‌که در بزرگداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ‌ایران، در پادگان مرکز آموزش پیاده شیراز برگزار شد، با اشاره به اجرای رزمایش نظامی ‌از یک ماه گذشته توسط ارتش، خاطرنشان کرد که در ادامه این رزمایش، برنامه امدادرسانی توسط این نیروی نظامی ‌در استان فارس انجام و بخشی از حقوق ارتشیان در این استان به صورت داوطلبانه، به محرومان و نیازمندان جامعه اختصاص یافته است.
این فرمانده نظامی ‌ارتش با بیان اینکه تولد ارتش و روز ارتش هدیه امام راحل است که هر ساله این روز را جشن می‌گیریم، متفاوت بودن برنامه‌های بزرگداشت روز ارتش امسال را یادآور و متذکر شد: امسال و با توجه به شرایط موجود و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رژه نیروهای نظامی ‌متفاوت و با عنوان «رژه خدمت، یاوران سلامت» و با نمایش استعدادهای لجستیکی برگزار شد. فرماندهی ارشد آجا در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر این اساس، امروز تجهیزات نظامی ‌و تاکتیکی را نیاوردیم. تنها خودروهایی که در بحث کمک‌رسانی در این شرایط حضور داشتند، در معرض دید قرار گرفته که از جمله آنها خودروهای جنگ نوین از جمله درخش ۶ و ۸، آمبولانس‌ها و آتش‌نشانی‌ها و دیگر خودروهای خدمت‌رسان است. این خودروها و تجهیزات در ۶ ناحیه تقسیم می‌شوند و در سطح شهر شیراز خدمت‌رسانی می‌کنند. رضایی با بیان اینکه رژه امروز ادامه رزمایش لبیک است که از ۲۵ اسفندماه ۹۸ شروع شده و همچنان  ادامه دارد، افزود: «ارتش فدای ملت» همیشه شعار ماست و این لباس را هم پوشیدیم که امنیت را به ارمغان بیاوریم و در شرایط بحران نیز مانند شیوع کرونا در خدمت مردم هستیم. فرمانده ارشد نظامی‌ آجا در فارس و کهگیلویه و بویراحمد همچنین اقدامات اجرایی شده از سوی ارتش در فارس و با هدف مقابله با کرونا را یادآور شد و اضافه کرد: برپایی ایستگاه‌های سلامت و پایش، برپایی تخت‌های نقاهتگاهی که بالغ بر ۱۰ هزار تخت در کشور و در استان فارس علاوه بر ۸۰۰ تخت در پادگان‌ها ۲۰۰ تخت هم با همکاری علوم پزشکی در ورزشگاه دستغیب قرار گرفته که از جمله اقدامات است و کماکان خدمت‌رسانی از سوی ارتش ادامه دارد. 
رضایی ادامه داد: ضدعفونی و گندزدایی اماکن عمومی ‌و هر جا که به ما مراجعه کردند، از جمله اقدامات ارتش است. علاوه بر آن، در شهر شیراز کارگاه دوخت چتر ارتش به دوخت ماسک اختصاص پیدا کرده است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی