[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

مالیات بر ارزش افزوده مصداق عدالت مالیاتی است، روزنامه شیراز نوین

ایسنا/فارس: مدیرکل امور مالیاتی استان فارس اعلام کرد که سال ۹۸ بالغ بر ۶ هزار و ۸۱ میلیارد ریال به شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و امور عشایر استان فارس پرداخت شده است.
ناصر‌ هاشمی ‌ در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این مبلغ از محل مالیات ۹درصدی بر ارزش افزوده تأمین شده که شامل ۶درصد مالیات و ۳درصد عوارض است، از افزایش ۱۸درصدی عدد واریزی سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ خبر داد و گفت: میزان واریزی سال ۹۷ از محل مالیات بر ارزش افزوده به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان ۵هزار و ۱۷۹میلیارد ریال بود که در سال ۹۸ به ۶هزار و ۸۱میلیارد ریال رسید.
مدیرکل امور مالیاتی فارس با بیان اینکه در سال گذشته یک هزار و ۹۵۲میلیارد ریال عوارض به حساب شهرداری شیراز و بیش از ۱۸۶میلیارد ریال نیز به دهیاری‌های شهرستان شیراز واریز شده است، خاطرنشان کرد: البته شهرداری‌های سایر مناطق استان به جز شیراز نیز ۲هزار و ۳۱۵میلیارد ریال دریافت کرده‌اند و دهیاری‌ها و عشایر استان نیز یک هزار و ۶۲۶ میلیارد ریال دریافتی داشتند.
هاشمی ‌با قدردانی از مؤدیان برای واریز مالیات بر ارزش افزوده، گفت: این نوع مالیات مصداق واقعی عدالت مالیاتی است که هیچ باری بر دوش تولید کننده نمی‌گذارد و مصرف کنندگان با توجه به میزان مصرفشان، مالیات پرداخت می‌کنند. ضمن آنکه حدود یک سوم آن خرج عمران و آبادانی شهرها تا دورترین نقاط محروم استان می‌شود و به عبارتی، باعث توسعه متوازن می‌شود. وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور و پیامدهای اقتصادی ناشی از آن اضافه کرد: با توجه به درخواست‌های مکرر فعالان اقتصادی به سبب شرایط حادث شده ناشی از شیوع ویروس کرونا، مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره چهارم (زمستان ۱۳۹۸)، تا ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ تمدید شده است. با توجه به مدت محدود باقیمانده، از کلیه فعالان اقتصادی مشمول مالیات بر ارزش افزوده تقاضا داریم در اسرع وقت نسبت به تکمیل و ارائه اظهارنامه الکترونیکی مالیات ارزش افزوده خود از طریق سامانه www.evat.ir اقدام کنند.‌ هاشمی ‌افزود: مؤدیان به منظور برخورداری از ۱۰۰درصد بخشودگی جریمه تسلیم نکردن اظهارنامه در موعد مقرر و همچنین جریمه تأخیر در مدت یاد شده، باید درخواست کتبی خود را به ادارات امور مالیاتی تسلیم کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی