[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

مشکلات رسانه‌ها شناسایی و برطرف شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان بسیج رسانه استان فارس گفت: مسئولان استانی در برطرف کردن مشکلات رسانه‌ها که از زمان شیوع بیماری کرونا دچار مشکلات جدی شدند، خواست چاره اندیشی کنند.
مصطفی اژدری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، ضمن قدردانی از تلاش بی وقفه و جهادگرانه اصحاب رسانه فارس، به‌ویژه خبرنگاران و عکاسان خبری در امر اطلاع‌رسانی دقیق و سریع به مردم در خصوص بیماری کرونا  در کنار جهادگران عرصه سلامت در استان، اظهار داشت: در روز‌هایی که ویروس کرونا سبب شده بسیاری از مشاغل برای حفظ سلامتی و ایمنی مردم تعطیل یا کاهش افراد شاغل را در دستور کار خود دهند، رسانه‌ها در صف اول مجاهدت رسانه‌ای همچنان به اطلاع رسانی اقدام می‌کنند، چرا که خبر و آگاهی تعطیل بردار نیست.
او بیان کرد: اصحاب رسانه در استان از همان روز‌های اولیه شیوع ویروس کرونا در صحنه بودند و به نحو مطلوب به وظیفه خود عمل کردند تا مردم را از پیامد‌های این ویروس آگاه کرده و هشدار‌های لازم را بدهند.
اژدری با تأکید به اینکه مردم پیگیری اخبار را از رسانه‌های اصلی و معتبر دنبال کنند، ادامه داد: در زمان کنونی که اخبار نادرست بسیاری از سوی رسانه‌های فارسی زبان معاند برای ناچیز جلوه دادن اقدامات حوزه بهداشت جمهوری اسلامی ‌در مقابله با کرونا منعکس می‌شود و در این میان نقش رسانه‌ها بسیار حائز اهمیت است.
رئیس بسیج رسانه فارس در ادامه به توزیع بسته‌های بهداشتی میان اصحاب رسانه استان اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از ۱۵۰ بسته بهداشتی و مایع ضدعفونی کننده، میان اصحاب رسانه توزیع شده است. همچنین، ضدعفونی روستا‌ها از دیگر اقدامات انجام شده توسط جهادگران بسیجی در شهرستان‌ها بوده است.
اژدری با اشاره به شعر «بنی آدم اعضای یک پیکرند / که در آفرینش ز یک گوهرند / چو عضوی به درد آورد روزگار / دگر عضو‌ها را نماند قرار» از سعدی رحمه الله علیه، گفت: همه ما جدایی از آیین در کشور اعضای یک خانواده هستیم و همه در رنج و درد هم سهیم هستیم.
او از مسئولان استانی در برطرف کردن مشکلات رسانه‌ها که از زمان شیوع بیماری دچار مشکل جدی، به ویژه تأمین هزینه‌های جاری شدند و همچنین عملیاتی کردن بسته‌های حمایتی برای اصحاب رسانه خواست چاره اندیشی کنند.
اژدری با اشاره به پویش ملی همدلی و مواسات و رزمایش کمک مؤمنانه، اظهار کرد: در ایامی ‌که ویروس کرونا به نوعی زندگی همه مردم را تحت تأثیر قرار داده، رسانه‌ها بر روند اطلاع رسانی در رزمایش کمک مؤمنانه  همچنان به صورت اقدام جهادی کمک کنند.
رئیس بسیج رسانه فارس در پایان مجدداً از تلاش همه رسانه‌ها در انتشار اخبار مرتبط با ویروس کرونا قدردانی و تشکر کرد و گفت: انتظار داریم این احساس مسئولیت همچنان موجب تداوم همکاری‌ها در آگاهی‌بخشی به شهروندان باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی