[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

شعار اصلی «درخانه‌ماندن» است، روزنامه شیراز نوین

استاندارفارس گفت: هنوز هم شعار اصلی ما در خانه ماندن، عدم اقدام به مسافرت‌های غیرضروری و تلاش برای قطع زنجیره انتشار ویروس کرونا است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی ‌در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا که با حضور دکتر حریرچی، معاون وزیر بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: از نظر لطف مقام معظم رهبری به مردم استان فارس در بیانات اخیرشان تشکر می‌کنم.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که هدف اصلی در تصمیمات ملی و استانی ستاد مبارزه با کرونا حفاظت و حراست از سلامتی مردم بود که تا اندازه زیادی محقق شد، افزود: با خواست خداوند، همراهی مردم، هماهنگی بین دستگاهی، همراهی روحانیت و سمن‌ها، تلاش‌های کادر درمانی و بهداشتی و تصممیات به موقع و پیشگیرانه ستاد مبارزه با کرونا، خوشبختانه توانستیم تا حد زیادی از سلامتی مردم حفاظت کنیم.
وی با اشاره به این که آمادگی خوبی برای تولید اقلام بهداشتی در استان فارس ایجاد شده، ادامه داد: با راه اندازی 14 خط تولید الکل، ظرفیت تولید استان از 8 تن به دو برابر افزایش یافته است و میزان تولید ماسک نیز از حدود 6 هزار عدد به حدود 200 هزار عدد ماسک در روز افزایش یافته است.
استاندار فارس اظهارداشت: کارگاه‌های تولیدی اقلام بهداشتی دارای مشکلات زیادی در زمینه‌های مختلف مانند مالی، حقوقی، تأسیساتی و نیروی انسانی داشتند که با رایزنی‌های مختلف، این مشکلات مرتفع  شد و ظرفیت تولیدی استان در این زمینه افزایش قابل‌توجهی پیدا کرد.
دکتر رحیمی ‌با بیان این که با فاصله گذاری هوشمند تلاش می‌کنیم ضمن هماهنگی با ستاد ملی مبارزه با کرونا، شرایط خاص استان را لحاظ کنیم، گفت: صرفاً چند صنف محدود با شرط رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی اجازه فعالیت گرفته‌اند که در این خصوص کنترل دقیقی اعمال خواهد شد و با بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برخورد قانونی می‌کنیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این که مجموعه درمانی خیریه‌ای و خصوصی این استان قبل از شیوع کرونا خدماتی را به سایر استان‌ها و کشورهای دیگر ارائه می‌کردند و هم‌اکنون به دلیل شیوع کرونا به شدت متضرر شده‌اند، اظهار داشت: حمایت از مراکز درمانی و اولویت دادن به پرداخت مطالبات پرسنل بهداشت و درمان که برای سلامتی مردم جان‌فشانی می‌کنند، مشکلات این حوزه را کاهش می‌دهد. وی به فرسوده شدن تجهیزات پزشکی مراکز درمانی استان فارس بر اثر شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و ادامه داد: استان فارس با توجه به وسعت زیاد، وجود پنج میلیون نفر جمعیت و 36 شهرستان، نیازمند حمایت‌های بیشتری در زمینه بهداشتی و درمانی و کمک به دانشگاه‌های شیراز، جهرم، فسا، لار و گراش به منظور ارائه خدمات مطلوب‌تر به مردم است.
استاندارفارس با توجه به ظرفیت‌های استان در زمینه تولید الکل و مواد ضدعفونی کننده، افزود: در صورتی که سهمیه الکل استان فارس افزایش یابد، توان پوشش استان‌های هم‌جوار در زمینه مواد ضدعفونی کننده و شوینده را داریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی