[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۳
  • دوره جدید

خدمت‌رسانی ستاد اجتماعی مبارزه با کرونا به شهروندان ادامه دارد، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز عنوان کرد: خدمات ستاد اجتماعی مبارزه با کرونا با اهدای غذا، بسته‌های بهداشتی، ماسک و ضدعفونی خودروها به شهروندان ادامه دارد. 
به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، دکتر مرتضی جعفری راهبرد فعالیت‌های ستاد اجتماعی مبارزه‌ با کرونا را برمبنای مدیریت مشارکتی و اجتماع‌مداری عنوان کرد و گفت: این سازمان با تغییر برنامه‌ها و وظایف معمول خود از بدو شیوع بیماری تاکنون، در حوزه مبارزه با کرونا فعالیت‌های بسیاری از جمله تولید و توزیع ماسک، ساخت برنامه‌های آموزشی مجازی در حوزه اجتماعی و روان‌شناسی و توزیع بسته‌های حاوی اقلام بهداشتی و خوراکی بین‌ اقشار کم‌برخوردار شهر شیراز را به انجام رسانده است.
وی ابراز داشت: رسالت معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی‌، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز همراهی مردم و دعوت از آنان برای ادامه پویش در خانه بمانیم است. همچنین، حمایت از اقشار آسیب‌پذیری که در این بحران جهانی بیش از هر زمان دیگر به کمک و یاری نهاد‌های مختلف اجتماعی نیاز دارند نیز از وظایف این سازمان است.
معاون فرهنگی شهرداری شیراز ابراز داشت: در همین راستا و در ادامه فعالیت‌های این ستاد، برنامه توزیع اقلام خوراکی و بهداشتی و نیز برنامه ضدعفونی خودرو‌ها صورت گرفته است. 
دکتر جعفری اظهار کرد: پیش از این نیز با به کارگیری نیروهای جهادی، بسیج ناحیه دانشجویی فارس، سپاه پاسداران و همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز و سازمان فنی و حرفه ای فارس در سه مرکز فرهنگسرای قرآن و عترت، سالن حضرت فاطمه زهرا(س) و نیز ورزشگاه شهید شیرعلی سلطانی امکان تولید مجموعاً روزانه ۲۵هزار ماسک فراهم شده است. همچنین آمادگی ایجاد مرکز چهارم نیز وجود دارد که بسته به نیاز‌ها در این حوزه، در آینده درباره آن تصمیم‌گیری خواهد شد.
وی با تأکید بر اینکه برنامه‌های یاری رسانی به اقشار کم‌برخوردار توسط شهرداری شیراز تا پایان همه گیری کرونا ادامه خواهد یافت، ابراز داشت: در روزهای آینده اقدامات دیگر ستاد اجتماعی مبارزه با کرونا عملیاتی و تشریح خواهد شد و به اطلاع شهروندان خواهد رسید.
معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی ‌سازمان فرهنگی شهرداری شیراز عنوان کرد: در آخرین اقدام، بیش از  ۴۰۰ پرس غذا با کمک خیرین بین همشهریان کارتن‌خوابی که در این ایام بی‌پناه تر از همیشه هستند توزیع شد. همچنین، تعداد ۱۲۰ بسته خوراکی به ارزش معادل ۳۸۰میلیون ریال با کمک نیک‌اندیشان بین خانواده‌های نیازمند محلات فقیرنشین به مثابه کمک معیشتی توزیع گردید.
بتول معلم ابراز داشت: با کمک خیران و افراد نیکونهاد به‌ویژه در ایام اعیاد بزرگ شعبانیه، برنامه تب‌سنجی، اهدای ماسک و ضدعفونی خودرو‌های عبوری در برخی مناطق کم‌برخوردار شیراز برگزار شد.
وی با تأکید بر اهمیت هم‌افزایی بین‌بخشی و اتحاد حوزه دولتی، خصوصی و مدنی در زمینه فعالیت‌های ستاد اجتماعی کرونا در شهرداری شیراز، ابراز داشت: در برنامه گندزدایی و ضدعفونی خودرو‌ها پایگاه مقاومت بسیج صاحب‌الزمان، یاوران شورا و شورای محل خیابان کارگر، خیران و معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی با این سازمان همکاری مطلوبی کردند. 
معلم با اشاره به اینکه سازمان فرهنگی شهرداری شیراز فراتر از وظایف تعریف‌شده خود در کنار شهروندان است، از مهربانی‌های مردم شیراز به ویژه خیرین، نیک‌اندیشان و سازمان‌های مردم‌نهاد در این راه تقدیر کرد و خواستار تداوم این‌ یاری‌رسانی‌ها تا شکست این بیماری همه‌گیر شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی